השר כחלון הודף את הביקורת: התקשורת איבדה פרופורציות

שר התקשורת, שדיבר בכנס העיתונות שנערך באילת, טען כי כלי התקשורת מתגוננים שלא לצורך. "אתם לא נמצאים במצב של חולשה", טען

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

שר התקשורת משה כחלון ביקר היום (שלישי) את נציגי התקשורת בכנס אילת לעיתונות, על מה שהגדיר כהתגוננות לא הכרחית על רקע טענותיהם נגד פיטורי עיתונאים והצעת חוק לשון הרע.

"יש קבוצת אנשים שלא רוצה לפתוח את חופש הביטוי וכשמנסים לפתוח אותו זה גורם להתנפלות", אמר השר בכנס, "אני רוצה לשמוע איפה יש התנכלות: קרן נויבך ממשיכה לשדר, בחינוכית לא קורה כלום ולא בחוק לשון הרע ולא בבית המשפט". לדבריו, "מדברים ומקיימים דיון ציבורי, זה טוב. אבל להציג כאילו התקשורת חוששת ומבוהלת? אני מופתע. לא עבר דבר אחד בכנסת שפוגע בתקשורת".

כחלון הדף את הביקורת על התיקון לחוק לשון הרע: "אני לא רואה פחד גדול בתקשורת מאתנו", אמר כחלון, "אתם לא סופרים אותנו וטוב שכך. אתם לא נמצאים במצב של חולשה. אני לא קונה את הסיסמאות האלה, יש מתחים, הם קיימים, דנים בהם, מציפים אותם, מדברים עליהם, פותרים אותם, אבל זו מהות הדמוקרטיה - לא ראיתי דבר אחד שפגע בחופש הביטוי.

עוד אמר כחלון: "את חוק לשון הרע המציאו מאיר שטרית ויונה יהב, אתם יושבים פה ועושים קציצות מכל שר ומכל משרד. מישהו מנע מכם את זה? ואם אתם מנסים למנוע ויכוח ציבורי, אתם חוטאים לתפקידכם. אל תסתמו פיות לפוליטיקאים וגם הם לא יסתמו לכם פיות. לתפוס אמרה ולהפוך אותה לחזות הכל? אתם חושבים שאתם נכנסים לפינה של קבוצה שזקוקה להגנה? תאמין לי שאנחנו זקוקים להגנה מכם. בואו נכנס לפרופורציות ונשאיר זאת בגדר ויכוח. הבעתי את עמדתי בכל נושא ונושא בתקשורת. איפה שצריך לדבר, דיברתי".

במושב הפתיחה של הכנס שעסק באיומים על חופש הביטוי, דיברו עורכי העיתונים "מעריב", "גלובס" ו"כלכליסט", מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי ומנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2, אבי וייס.  מנכ"ל חדשות ערוץ 2 התבטא בחריפות נגד מהלכי החקיקה האחרונים מטעמה של הקואליציה ולשכת נתניהו: "בלשכת ראש הממשלה יושבים אנשים שהחליטו לעשות סדר בתקשורת, להתחיל להציב בכל עמדה ומוקד כוח אנשים 'משלנו'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ