לבני למשלחת בינ"ל של נציגי הקהילה הגאה: "נילחם אתכם"

בין חברי המשלחת שביקרה היום בכנסת נמנה גם גולה איראני. ח"כ הורוביץ: אנחנו נלחמים נגד ממשלה מאוד שמרנית בכל התחומים

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

משלחת בינלאומית של נציגי הקהילה הגאה ביקרה היום (רביעי) בכנסת והתארחה בשדולה למאבק בהומופוביה ובטרנספוביה, בראשות חברי הכנסת נינו אבסדזה מקדימה וניצן הורוביץ ממרצ. בין האורחים הגיעו למפגש פליט איראני ונציגים של אירלנד וצפון אירלנד הפועלים ביחד לקידום שוויון זכויות לקהילה, שהגיעו לישראל לוועידה של ארגון הנוער הגאה.

יו"ר האופוזיציה לבני אמרה בדיון כי "קדימה מחויבת לשינוי. ראיתי השבוע את הסרטון של הילד ג'ונה, וראיתי את האדם עליו השנאה משפיעה. רציתי להגיד: היו חזקים, אנחנו נילחם אתכם". ח"כ הורוביץ אמר כי "הדרך לקדם את הנושא הוא לעבוד מבפנים, ולא באמצעות חרם. אי אפשר להפריד את זכויות הלהט"ב מזכויות אדם באופן כללי, הם גם חלק מהפאזל הדמוקרטי. אנחנו נלחמים נגד ממשלה מאוד שמרנית בכל התחומים".

ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן מהעבודה אמר בדיון כי "אלו ימים קשים לחופש הביטוי. המרכז והשמאל מבינים שאנחנו בהתמוטטות של הסדר החברתי, ואנחנו מנסים לעצור את השטף. אנחנו מקווים שכל המפלגות בבית יפעלו למען הדמוקרטיה ולא ישאפו להחזיר אותנו לתקופה חשוכה".

אשרם פרסי, פעיל להט"ב איראני המתגורר כעת בקנדה, אמר כי "לממשלות איראן וישראל יש חילוקי דעות, ואני רוצה להגיד שלעם האיראני אין שום עניין מול העם הישראלי, לשתי האומות יש עבר משותף. אני מציע שנפסיק לדבר על מלחמות וחילוקי דעות ונתחיל לדבר על אהבה, שלום, אנושיות ואינטרסים משותפים, למען הדור הנוכחי ודור העתיד".

יוזמת האירוע, חברת הכנסת נינו אבסדזה (קדימה), סיכמה ואמרה כי "אשרם (הפליט האיראני) נאלץ לברוח מאיראן בגלל הקיצוניים שרדפוהו בשל נטייתו המינית, אני מרגישה שבעת הזאת אנחנו מתחילים להיות נרדפים בידי קיצוניים ובעלי דעות חשוכות משלנו. אני אעשה ככל שביכולתי על מנת שבנותיי לא יצטרכו ללכת מכוסות כפי שאני עשיתי כאשר הלכתי לראיין את שליט איראן רפסנג'אני לפני 16 שנים. רק בשילוב ידיים של הכוחות הנאורים בישראל שנמצאים תחת מתקפה, נצליח לנצח במאבק למען זכויות אדם בכלל וזכויות להט"ב בפרט".

חברי המשלחת וחברי הכנסת, היום בירושלים צילום: בן יגבס

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ