בעקבות הביקורת - בוטל קמפיין מפעל הפיס נגד אוטובוסים

במודעות הופיעה המלה "אוטובוס", כאשר האותיות "בוס" מגורדות והמלה הנותרת היא "אוטו". המבקרים ראו בכך זלזול בנוסעי התחבורה הציבורית

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

בעקבות ביקורת ציבורית הסיר אתמול מפעל הפיס קמפיין לכרטיסי חיש גד. הקמפיין כלל מודעות שבהן הופיעה המלה "אוטובוס" על כרטיס חיש גד, כאשר האותיות "בוס" מגורדות והמלה הנותרת היא "אוטו". המבקרים טענו כי יש בכך משום זלזול בנוסעי התחבורה הציבורית ודרשו להסיר את המודעות. מפעל הפיס השקיע בקמפיין 200 אלף שקלים. המודעות הופצו לפני כשבועיים והופיעו על תחנות אוטובוס בתל אביב בלבד.

את ההחלטה להסיר את הקמפיין קיבל יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין. הוא הודה אתמול כי המודעות העבירו מסר לא נכון. לדבריו, לא היתה כל כוונה לפגוע בנוסעי התחבורה הציבורית. "לאחר העלאת הקמפיין קיבלתי כמה פניות בפייסבוק שטענו נגד תוכני הקמפיין. בדקנו את עצמנו והגענו למסקנה שטעינו. מפעל הפיס תומך מעשית בשמירת הסביבה ואיכות החיים. לפיכך החלטתי להוריד את הקמפיין שניתן להבין אותו כמזלזל בתחבורה הציבורית ובנוסעים בה", אמר דיין.

ח"כ דב חנין (חד"ש) פנה לדיין בעניין זה בתחילת השבוע וגם לשר התחבורה ישראל כץ ולראש עיריית תל אביב רון חולדאי. "בתקופה שבה עם ישראל יצא לרחובות בדרישה לצדק חברתי, הזלזול של מפעל הפיס בנוסעי התחבורה הציבורית והעידוד של שימוש ברכב פרטי צורמים מאחר שתחבורה ציבורית יעילה היא אבן יסוד של צדק חברתי", כתב חנין. "תחבורה ציבורית חסכונית יותר, שוויונית יותר, סביבתית יותר וצודקת יותר, ולכן הייתי מצפה ממפעל הפיס שיעודד את השימוש בה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הידיעות והפרשנויות, ישירות לפייסבוק

מבקר נוסף של הקמפיין היה הבלוגר יואב לרמן. בשבוע שעבר יצא נגד המודעות בבלוג שלו, "עוד בלוג תל-אביבי", ובעיקר תקף את יו"ר מפעל הפיס. "עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס בשבילכם, יצא בקמפיין חדש הלועג למעמדם של הנוסעים באוטובוסים. הרשויות בישראל כבר עושות כל מה שאפשר כדי שיותר ויותר אנשים יסעו במכוניות פרטיות... אבל לעוזי דיין זה לא מספיק והוא רוצה ללעוג לאלו שעדיין נוסעים מדי פעם באוטובוסים", כתב לרמן.

"במקום לשנות מגמה...", הוסיף לרמן, "דיין מעדיף להעצים את הכיוון הנוכחי ולהגחיך ולרמוז שמי שנוסע באוטובוס הוא עני ועליו לסור מיד ולמלא כרטיס חיש גד שאולי יאפשר לו לצאת מהאוטובוס ולעבור לצד 'הנורמלי' של האוכלוסייה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ