קמפיין חדש בפייסבוק: לסגור את החשבון בלאומי

הקמפיין הוא מחאה על השתתפות "אם תרצו" בתחרות בין עמותות על קבלת תרומות מהבנק

שלי אפלברג ועוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג ועוז רוזנברג

קמפיין חדש בפייסבוק קורא ללקוחות בנק לאומי לסגור את חשבונותיהם, במחאה על תחרות שני מיליון סיבות, בה מתחרות ביניהן עמותות על תרומות מהבנק. עמוד הפייסבוק של הבנק מלא בתלונות לקוחות הדורשים להסיר את עמותת "אם תרצו" מהפרויקט. הלקוחות מאיימים כי אם השתתפות העמותה לא תבוטל, הם יסגרו את חשבונותיהם.

כפי שפורסם ב"הארץ", עמותת הימין אם תרצו משתתפת בתחרות, למרות שהיא אינה מיועדת לעמותות בעלות מטרות פוליטיות.

בימים האחרונים נפתחה קבוצה חדשה בפייסבוק בשם: "2 מיליון סיבות לעזוב את לאומי". ראשי הקבוצה מאשימים את הבנק כי הוא מסבסד את אם תרצו. לקוחות לאומי שנמנים עם יוזמי הקבוצה כתבו כי בשל תמיכת הבנק בעמותה, שלדבריהם הינה "גוף ימני קיצוני", הם מתחייבים לעזוב את הבנק עוד השבוע.

אחד ממציתי המאבק בבנק הוא מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר. במכתב שאותו פרסם שלשום אופנהיימר, הודיע כי הוא סוגר את חשבונו בלאומי על רקע השתתפות עמותת "אם תרצו" בפרויקט. במכתבו של אופנהיימר, אותו הפיץ בפייסבוק, הוא כתב כי "במשך למעלה מעשרים שנה אני מנהל את חשבונות הבנק שלי בסניף לאומי. לצערי, איאלץ עד סוף השבוע לסגור את חשבון הבנק שלי ולעבור לבנק אחר".

לאומי הגיבה לטענות שאותן העלה אופנהיימר, ומסרה כי "תקנון הפרויקט קובע כי עמותות בעלות מטרות פוליטיות לא יורשו להשתתף בפרויקט והכוונה בכך היא לא לאפשר לעמותות המזוהות עם מפלגה מסוימת לאסוף כספים. התקנון אינו מאפשר לנו לפסול את השתתפותה של עמותה שאינה תומכת במפלגה כלשהי, ואף מגדירה את עצמה כפעילה חוץ מפלגתית וחוץ פרלמנטרית".

עם זאת, הסבירו בלאומי כי "ברור לנו כי חלק מהציבור אינו מסכים עם פעילויותיה של ‘אם תרצו' ועם האופן שבו היא מציגה את עמדותיה בציבור. אך זהו בדיוק ייחודו של הפרויקט: לאומי מעמיד לרשות כל העמותות פלטפורמה להציג את עצמן, בוחן אם הן רשומות כדין ומתנהלות באופן תקין ולאחר מכן מוסר את ההחלטה על מתן התרומה באופן בלעדי בידי הגולשים".

דובר ומרכז תחום מילואים באם תרצו, עמית ברק, מסר כי "אנו שמחים שישנם גורמים שונים המסייעים לפרסומנו, ומצטערים עבורם שכל עשייתם מסתכמת בקטנוניות לשמה. הגשנו את מועמדותנו על פי דרישות התקנון, ואנו סמוכים ובטוחים כי מועמדותנו אושרה על רקע עשייתנו הרבה והחשובה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ