תחנות הכיבוי מתלוננות על מחסור בציוד ובכוח אדם

בדיון שנערך בוועדת הפנים של הכנסת כשנה לאחר אסון השריפה בכרמל, התלוננו נציגי תחנות הכיבוי ממוקדים שונים בארץ על קצב הצטיידות איטי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

תחנות הכיבוי בישראל מתלוננות על מחסור בציוד ובכח אדם שהובטח בעקבות השריפה בכרמל - כך התברר בדיון שערכה היום (שני) ועדת הפנים של הכנסת. בדיון הוצג מסמך שגיבש מרכז המחקר של הכנסת, בו מתארים כבאים את מצוקת תחנותיהם.

כך, למשל, ציין רשף יוסף בן יוסף מכבאות חיפה, כי רק 12 משאיות כיבוי חדשות שנרכשו לאחר האסון הגיעו עד כה לתחנות השונות בכל הארץ. "תהליך הרכבת המשאיות וציודן הוא תהליך ארוך ולא ניתן לצפות שכולן יגיעו לארץ תוך זמן קצר", הוא אמר.

במערך הכיבוי של חדרה טענו שלמרות השיפור מאז השריפה, עדיין קיים מחסור בציוד ובכח אדם. טפסר יששכר טועמי, מפקד תחנת חדרה, ציין בדו"ח כי עדיין לא קיבל רכבי כיבוי שהובטחו לו. לדבריו, כאשר התקלקל רכב כיבוי ישן בתחנה, הועברה לרשותו משאית כיבוי ישנה מבית הספר לכיבוי ששבת באותה העת. טועמי ציין כי חסרים לו תשעה כבאים במצבת כח האדם, ולא נמסר לו אם כבאים שעתידים לסיים את הקורס הקרוב ישובצו בתחנה שלו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק שלכם

טפסר יעקב שני, מפקד תחנת הכיבוי בראשון לציון, מתאר בדו"ח כי מאז השריפה בכרמל הוא לא קיבל מהרשויות ציוד חדש כלשהו או תוספת כח אדם. שני הזכיר כי חודשיים לפני השריפה צוידה התחנה שלו במנוף חדיש ובשבעה כבאים חדשים.

מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, יעקב גנות, אישר בדיון שקצב ההצטיידות של התחנות איטי. "כל הציוד שביקשנו לרכוש בעקבות השריפה ותקצבנו, קיבלנו. יש לנו בעיה של לוחות זמנים. הזמנו 91 כבאיות בעלות 100 מיליון שקל. הכבאיות האלה מגיעות לפי לוח הזמנים שסוכם בקצב של 5 כבאיות כל חודש. יש לנו כרגע בעיה קטנה של התאמה של 91 כבאיות נוספות מגרמניה, שרק אחרי שהגיעו לארץ משרד התחבורה ביקש התאמות נוספות. הכבאיות האלה יגיעו לתחנות עד סוף ינואר".

צילום: בן מלכי איציק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ