השרים ידונו בענישת עסקים שיפלו נשים לרעה

ועדת השרים לענייני מעמד האישה תתכנס מחר בבוקר לגיבוש צעדים שימנעו תופעות של הדרת נשים ואפליית נשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ועדת השרים לענייני מעמד האשה, בראשות שרת התרבות לימור לבנת, תתכנס מחר בבוקר (שלישי) במשרד ראש הממשלה בירושלים ותדון בהתרחבות תופעת הדרת נשים מהמרחב הציבורי בישראל. בדיון יוחלט על הקמת צוות של כמה ממשרדי הממשלה שיבחן את דרכי ההתמודדות עם התופעה.

לבנת זימנה לדיון את ראש אכ"א האלוף אורנה ברביבאי כדי לבחון את היקף התופעה בצה"ל, בדגש על סוגיית שירת נשים בטקסים צבאיים. כמו כן הוזמנו לדיון מנכ"ל חברת אגד שמפעילה קווי מהדרין בהם יש הפרדה בין גברים ונשים. עוד יוזמנו נציגי עיריית ירושלים, ונציגי המשרד לשירותי דת, משרד המשפטים ומשרד התחבורה.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

לבנת מעוניינת שהוועדה שתוקם תגבש שורה של צעדים שימנעו תופעות של הדרת נשים או אפליה נגד נשים. במסגרת עבודת הצוות, ייבחנו גם נקיטת צעדי ענישה נגד מעסיקים או חברות ציבוריות שיפלו נשים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום לנושא הדרת הנשים בטקס הענקת פרס למלחמה בסחר בבני אדם. "אני מבקש לומר בצורה ברורה וחד משמעית - אני מתנגד נחרץ לתופעה זו", אמר. "זאת תופעה מצומצמת, שאינה מעידה על כלל האוכלוסייה החרדית, אבל היא קיימת". נתניהו הוסיף כי "מקומן של הנשים במרחב הציבורי חייב להיות מובטח ושוויוני. השוויון בין גברים ונשים הוא מוחלט. כך זה היה וכך זה ימשיך להיות. תופעה זו סותרת את המסורת היהודית: 'דרכיה – דרכי נועם".

נשיא המדינה, שמעון פרס, שהשתתף אף הוא בטקס, אמר בנאומו כי "כל אפליה, בעיני כולנו, היא שגיאה חמורה שיש לתקנה בהקדם. לאחרונה עלתה התופעה של הדרת נשים או איסור שירת נשים במרחבים ציבוריים - אל לנו להפוך מרחבים ציבוריים למוקדים הנתפסים כאפליה הסותרת את ערכינו. אם הגבר לא רוצה לעלות על האוטובוס - שלא יעלה, אף אחד לא מכריח אותו. אבל לאף גבר אין רשות להכריח אשה לשבת במקום שהוא קובע - במרחב ציבורי לא תהיה אפליה. כיהודי וכנשיא מדינת ישראל איני יכול לעבור לסדר היום על תופעות מסוג זה".

הפגנה נגד הדרת נשיםצילום: פיטוסי אוליבייה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ