אחרי מערת המכפלה, סער הורה: תלמידים יבקרו גם בשילה הקדומה

סער הוסיף את תל שילה שבשומרון לרשימת אתרי הסיורים הלימודיים במערכת החינוך. "אסור להשלות את הערבים כאילו יום אחד לא יהיו פה יהודים", אמר

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

לאחר שהורה על הוספת מערת המכפלה למפת הסיורים הלימודיים במערכת החינוך, הודיע היום שר החינוך גדעון סער כי גם תל שילה הקדומה שבשומרון תתווסף לרשימת האתרים בהם מבקרים תלמידי בתי הספר. לדבריו, המהלך הוא "המשך הקו שלנו להנגשת הדור הצעיר לשורשינו ההיסטוריים ותקומתנו הלאומית. האתר הזה יהיה על מפת הסיור הלימודית במערכת החינוך. נקדם את הנושא הזה כפי שעשינו במערת המכפלה ובעיר דוד". סער אמר את הדברים באתר תל שילה.

בהמשך דבריו אמר סער כי "אני שמח שכבר היום מגיעות לכאן קבוצות של תלמידים, אך בעזרת השם יגיעו יותר. טוב להגיע להתיישבות. טוב שההתיישבות פורחת. אני מדגיש - כפי שהדגשתי בנוגע לקרית ארבע - תמיד יהיו יהודים בשילה. אסור להשלות את הערבים כאילו יום אחד לא יהיו כאן יהודים. יהודים תמיד יחיו כאן וכל אשליה אחרת תהווה מכשול בדרך לשלום. אני מכיר התנגדויות לחפירות, והן מעידות על אי רצון לחשוף את השורשים שמגלים את האמת. לימודי תנ"ך והיסטוריה צריכים להיעשות דרך הרגלים והעיניים ולא רק דרך הכיתה".

ומה יהיה האתר הלימודי הבא? עשו לנו לייק ודברו על זה בפייסבוק

גדעון סער באתר שילה הקדומה בשומרון

סער התייחס בדבריו גם לאירועי הלילה בחטמ"ר אפרים. "צריך לגנות בצורה ברורה כל אירוע הפרת חוק, ובוודאי מהסוג שאירע הלילה. יש לפעול בתקיפות נגד אירועים כאלה. ישראל היא מדינת חוק ויש לאכוף אותו". בתגובה לדבריה של יו"' האופוזיציה ציפי לבני, שאמרה כי האלימות כלפי צה"ל מתבצעת בהסכמת הממשלה, אמר סער כי הוא "מקווה שהדברים לא באמת נאמרו. זו התבטאות כל כך חמורה, שבעיני היא בגדר עלילה. אני מסתייג מכל מעשה של הפרת חוק או נטילת החוק לידיים. מדובר בעמדתי החד משמעית והבלתי מסויגת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ