הסגל הזוטר מאיים להשבית כליל את הלימודים באוניברסיטאות

המו"מ בין חברי הסגל לאוניברסטאות ולות"ת הגיע למבוי סתום והם דורשים את התערבותו של שר החינוך או שישביתו החל מיום ראשון

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
טלילה נשר

ארגון הסגל האקדמי הזוטר שיגר לשר החינוך גדעון סער מכתב בו הודיע על כשלון המגעים עם ועד ראשי האוניברסיטאות והוועדה לתכנון ולתקצוב (הות"ת). הסגל הזוטר קרא לשר להתערב במשבר ואיים כי במידה ולא יעשה כן הם יפתחו בשביתה כללית ללא הגבלת זמן החל מיום ראשון.

הסגל הזוטר מוחה על תנאי העסקה פוגעניים "במתכונת קבלנית" ועל אי התקדמות המגעים בין הצדדים כשלדרישתו, יש להקצות 60 אלף מיליון שקלים לטובת שיפור תנאי ההעסקה וליצירת ביטחון תעסוקתי, לצד יצירת אפשרויות קידום לאוכלוסייה האחראית לכמחצית מהקורסים המועברים באוניברסיטאות.

בחודש שעבר השבית הסגל הזוטר לסירוגין את הלימודים באוניברסיטאות העברית בירושלים, תל אביב, בן גוריון וחיפה. באותה עת האשים הפורום המתאם של ארגון הסגל הזוטר חברי הסגל הזוטר את הפרופסור מנואל טרכטנברג, יו"ר הועדה לתכנון ותקצוב, "אשר לא עושה כל מהלך על מנת לפתור את המשבר", לדבריהם. הות"ת אינו נוקט עמדה פעילה כמתחייב בסכסוך שכזה, כמתקצב וכרגולטור, וכי בלעדיו אין לוועד ראשי האוניברסיטאות יכולת ממשית להגיע להסכם.

הסגל האקדמי הזוטר מונה כ-11 אלף עוזרי הוראה, אסיסטנטים, מדריכים, מרצים מן החוץ, עמיתי הוראה, מורים לשפות ומורי מכינות.

מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר בתגובה כי "לצערנו, למרות ההתקדמות המשמעותית במשא ומתן בוחרים נציגי הסגל הזוטר בדרך מיותרת של השבתה שתוביל בעיקר לפגיעה בסטודנטים ובהשכלה הגבוהה".

מחאת הסגל הזוטר באוניברסיטת בן גוריון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ