מפקד מחוז ירושלים: נילחם בהדרת נשים בכל הכוח

לדברי ניסו שחם, "מי שפועל להדרת נשים במרחב הציבורי ייעצר גם אם זה טבוע ב-DNA שלו". עם זאת הוסיף: "זה מיעוט בקבוצה החרדית"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

מפקד משטרת מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, התייחס היום (שלישי) לראשונה להדרת הנשים בקרב החרדים בשכונת מאה שערים. "הפעולה של הדרת נשים איומה ונוראה, אבל תזכרו שזה מיעוט בתוך הקבוצה החרדית. אנחנו נלחמים בהם בכל הכוח מסרבים לנהל עמם כל מגע. מי שפועל להדרת נשים במרחב הציבורי ייעצר גם אם זה טבוע ב-DNA שלו", אמר בפתח השכונה. זמן קצר לפני דבריו של שחם נפצע קל קצין משטרה מאבן שפגעה בראשו במהלך הפגנה במאה שערים.

באחרונה חזרו אוטובוסי אגד לפעול בשכונה, לאחר שנתיים של הפסקה בעקבות התקפות עליהם. סיבת ההתקפות - היעדר הפרדה בין נשים וגברים באוטובוסים והמודעות המודבקות עליהם.

לדברי ניצב שחם, "שוטרים נכנסו למאה שערים להשליט סדר, ומהמרפסות צועקים להם' נאצים', שופכים עליהם מים , וזורקים גזרי נייר". הוא הוסיף כי המלחמה בהדרת נשים לא תיגמר בצוות חקירה מיוחד אחד שיפתור את הנושא. "זה דורש התגייסות מלאה של כל המשטרה".

בהתייחסות אל האוטובוסים בשכונה, שחזרו לפעול באחרונה, הודה שחם כי ישנם בלשים סמויים הפועלים במקום, וחלקם אף מלווים רגלית את כלי הרכב.  לפני כשבועיים הודיעה חברת אגד כי היא מחדשת את פעילות האוטובוסים בשכונת מאה שערים, אחרי כמעט שנתיים שלא פעלה באזור תחבורה ציבורית. תנועת האוטובוסים הופסקה בזמנו בגלל התנכלויות מתמשכות של תושבים בשכונה ("סיקריקים"), שכללו יידוי אבנים ובקבוקים לעבר אוטובוסים חולפים או ניקוב צמיגיהם.

לפני כשבועיים הועמד כוח המשטרה המלווה בניסיון ראשון: מאחד מבתי הכנסת בשכונה אדם יידה אבן לעבר אוטובוס חולף. עדי ראייה סיפרו כי מיד עם השלכת האבן התברר כי חלק מן הנוסעים היו למעשה שוטרים במסווה. "פתאום קפצו שלושה והתחילו לרדוף אחרי המיידים לתוך בית הכנסת", מתאר תושב השכונה שנכח במקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ