נתניהו חזר בו: אבוא לטקס לזכר נספי אסון הכרמל

לאחר שבתחילה הודיע כי לא יגיע כיוון שלא מדובר בטקס זיכרון ממלכתי, שינה רה"מ את החלטתו. "הפניות הרבות נגעו לליבי"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד - צרובה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע היום (חמישי) כי ישתתף בטקס האזכרה לציון שנה לאסון השריפה הכרמל, שייערך בשבוע הבא. זאת, לאחר שבתחילה הודיע כי לא יגיע לטקס, בו תיחנך אנדרטה לזכר הנספים באסון, שאת הקמתה יזם. "הפניות הרבות נגעו לליבי, אגיע לפגוש את המשפחות בטקס לזכר יקיריהן", אמר נתניהו.

בתחילה לא התכוון נתניהו להגיע לאירוע וכך גם שר הפנים אלי ישי, בטענה כי אין מדובר בטקס זיכרון ממלכתי. יתכן שהוא שינה את דעתו עקב הודעתה של יו"ר האופוזיציה ציפי לבני כי תגיע לטקס.

בדיון בוועדת הפנים של הכנסת ביום שני השבוע התברר כי תחנות הכיבוי מתלוננות על מחסור בציוד ובכח אדם שהובטחו בעקבות השריפה בכרמל. בדיון הוצג מסמך שגיבש מרכז המחקר של הכנסת, בו מתארים כבאים את מצוקת תחנותיהם.

15 מתוך 15 |
1 מתוך 15 |
האוטובוס השרוף של צוערי שב"ס
2 מתוך 15 |
האוטובוס של צוערי שב"ס נלכד באשצילום: דן אמיר

כך, למשל, ציין רשף יוסף בן יוסף מכבאות חיפה, כי רק 12 משאיות כיבוי חדשות שנרכשו לאחר האסון הגיעו עד כה לתחנות השונות בכל הארץ. "תהליך הרכבת המשאיות וציודן הוא תהליך ארוך ולא ניתן לצפות שכולן יגיעו לארץ תוך זמן קצר", אמר.

במערך הכיבוי של חדרה טענו שלמרות השיפור מאז השריפה, עדיין קיים מחסור בציוד ובכח אדם. טפסר יששכר טועמי, מפקד תחנת חדרה, ציין בדו"ח כי עדיין לא קיבל רכבי כיבוי שהובטחו לו. לדבריו, כאשר התקלקל רכב כיבוי ישן בתחנה, הועברה לרשותו משאית כיבוי ישנה מבית הספר לכיבוי ששבת באותה העת. טועמי ציין כי חסרים לו תשעה כבאים במצבת כח האדם, ולא נמסר לו אם כבאים שעתידים לסיים את הקורס הקרוב ישובצו בתחנה שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ