כחלון: צריך אנשים שלנו ברשות השידור

הערב נחשפה הקלטה מאפריל בה נשמע שר התקשורת משבח את הוועד המנהל החדש: "אם אני רוצה לסייע ליו"ש תשלח לי מנכ"ל שמאלני שיטרפד?"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר התקשורת, משה כחלון, הודה בחודש אפריל האחרון כי מאחורי סדרת מינויים ברשות השידור עומדים מניעים פוליטיים מובהקים. כחלון אמר את הדברים באפריל בכנס סגור במוזיאון האצ"ל בתל אביב, בפני הדור הצעיר בליכוד. הערב (חמישי) נחשפה ההקלטה.

בחודשים האחרונים נמתחה ביקורת על ההחלטה למנות את יוני בן מנחם לתפקיד מנכ"ל רשות השידור ואת מיכאל מירו לתפקיד מנהל קול ישראל, בנימוק שמדובר במקורביו של ראש הממשלה.

בהקלטה המתעדת את דבריו של כחלון, שהגיעה לידי הכתב זאב קם מהעיתון מקור ראשון, מאשר השר כי מאחורי מינויים של כמה מאנשי רשות השידור (לא בהכרח בן מנחם או מירו) עומדים מניעים פוליטיים. "ממש בימים אלו התחלפה ההנהלה ברשות השידור. אני מכיר את הוועד המנהל, אנשים מאוד ערכיים, הרבה יותר ממה שהיה קודם. הממשלה שלנו היא ממשלה לאומית", אמר כחלון.

לדבריו, "אני לא מודאג מהמושג פוליטיזציה. אתם שלחתם אותי לעשות משהו מסוים, תנו לי את הכלים. כלים זה אנשים שאני חושב שיכולים ליישם את הדרך שאני מאמין בה ושאתם מאמינים בה. אני לא מודאג מהמילים האלו". כחלון לא היסס להודות שבאמצעות המינויים הוא מבקש להשפיע על תפיסת העולם ברשות השידור למען ציבור המתנחלים. 

השר הוסיף כי "אם אני חושב שאני רוצה לסייע ליהודה ושומרון, מה אתה רוצה לשלוח לי מנכ"ל שמאלני עכשיו, שכל היום יטרפד לי? אתה רוצה להחליט מי ישב שם? שיהיה השמאל, שישים את מי שהוא רוצה. לכן צריך לשים אנשים עם אוריינטציה שלנו. אני באתי ממפלגה פוליטית, אני לא נבחרתי במכרז, נבחרתי בבחירות, נבחרתי על ידי אנשים שמצפים ממני למשהו, וצריך שאנשים שלנו, שחושבים כמונו, יעשו את זה".

האזינו לדברי כחלון

מפלגת קדימה הגיבה הערב לדברים: "יצא המרצע מהשק, ההשתלטות הפוליטית של נתניהו על רשות השידור היא עובדה מוגמרת. שר התקשורת חשף בהבל פה אחד את הפרצוף המכוער של ממשלת נתניהו. נתניהו רוצה ערוץ אחד עם שידור אחד ודעה אחת וכל היתר- שיחפשו להביע דעה במדינה אחרת".

"אחרי שמנסים לעשות סיכול ממוקד בבית המשפט העליון ובשופטיו, אחרי שסותמים את הפה ורודפים את כל מי שחושב אחרת,עכשיו ברור כי אין משימה חשובה יותר לנתניהו מלשטוף לציבור את המוח ולנקות את התקשורת...כשנתניהו אמר לשריו 'תהיו כחלונים' - ברור שלזה הוא התכוון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ