הטכניון קרוב לזכות בפרויקט היוקרתי בניו יורק

אוניברסיטת קורנל ממדינת ניו יורק, הפועלת בשיתוף פעולה עם המוסד האקדמי הישראלי הרשימה את יוזמיה של תחרות להקמת קמפוס חדשני בתפוח הגדול

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

אוניברסיטת קורנל עשויה להקים אוניברסיטה טכנולוגית ומדעית בניו יורק בשיתוף עם הטכניון. ראש העיר ניו יורק מייקל בלומברג ,יזם בשנה שעברה תחרות על הזכייה במכרז להקמת קמפוס חדשני המתמקד במקצועות טכנולוגיים. מטרת הפרויקט היא להציף את העיר בבוגרים איכותיים כמו אלו הלומדים באוניברסיטאות סטנפורד ו-MIT, שיסייעו בפיתוח העיר כמרכז היי טק.

לאחר השקת התחרות, הודיעה אוניברסיטת MIT כי היא לא מעוניינת להתחרות על הקמת הפרויקט, מה שהותיר את סטנפורד כמועמדת המובילה הטבעית לזכייה במיזם היוקרתי. סטנפורד החליטה ביום שישי לפרוש מהתחרות, ואילו אוניברסיטת קורנל, המתחרה העיקרית של סטנפורד, הודיעה על גיוס של 350 מיליון דולר נוספים בכדי לבסס את הצעתה, צעד המותיר אותה כמועמדת המובילה.

העובדה שסטנפורד ממוקמת בפאלו אלטו קליפורניה, הערימה קשיים על יכולתה להסתגל לתנאים השונים הכרוכים בהקמת המיזם. אוניברסיטת קורנל, הממוקמת במדינת ניו יורק, מעורה יותר בהליכים הבירוקרטיים והצליחה לגייס כספים וערבויות בצורה מוצלחת יותר, תוך השענות על קהל בוגריה שחלק ניכר ממנו השתקע באזור ניו יורק. היכולת הכלכלית של קורנל והשותפות עם הטכניון הותירו רושם רב על יוזמי התחרות.

ההדמייה ששל הדגם שהציעו קורנל והטכניון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ