חרדים באשדוד טוענים: "ניפחו את האירוע באוטובוס מעבר לכל פרופורציה"

תושבים חרדים אמרו על האירוע שבו סירבה טניה רוזנבליט לשבת בחלק האחורי כי "אין טעם לעלות לאוטובוס ולעורר מחלוקת"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

תושבי המגזר החרדי באשדוד טענו אתמול כי אינם מבינים את המהומה הגדולה שנוצרה ביום שישי, בגלל האירוע שבו סירבה טניה רוזנבליט לעבור לשבת בחלק האחורי של האוטובוס שיצא מהעיר אל ירושלים. לדבריהם, מדובר בפרובוקציה מכוונת של רוזנבליט.

מאיר ברגר, תושב רובע ז' החרדי בעיר, אמר "אני סבור שהעניין הזה נופח ללא שום קשר. צריך לבדוק אם ההפרדה מתבצעת בשכונה חרדית שרק קהל של חסידים וחרדים עולה לאוטובוסים האלה, אין טעם לעלות לאוטובוס ולעורר מחלוקת. כשאני מגיע לעיר אחרת לא אתנהג באופן שיעורר את זעם המקומיים, ללא כל קשר עם מי הצדק".

אחד מנוסעי האוטובוס המדובר היה חנוך, חרדי תושב העיר. לדבריו, רוזנבליט "התנהגה לא יפה, אף אחד לא דיבר איתה. ניפחו את הסיפור הזה מעבר לכל פרופורציה. היא התיישבה כאן כדי לעשות פרובוקציה. ביקשנו ממנה יפה שתעבור אחורה והיא אמרה לנו שתתחיל לרקוד. אחר כך אנשים פשוט רצו לרדת מהאוטובוס, אף אחד לא רצה להתנגח בה".

טניה רוזנבליטצילום: אילן אסייג

פעיל אגודת ישראל ופעיל ציבור בקהילה החרדית באשדוד, משה גרינבאום, סיפר כי "ביום שהודיעו לי על האירוע אמרתי שאני מזועזע, אם הוא נכון. לאחר מכן דיברתי עם נוסעי האוטובוס, וכנראה שהיתה שם פרובוקציה. אם נערים משליכים אבנים במאה שערים אז אני מזועזע מזה. אבל במקרה הזה, לדברי אנשים שהיו באוטובוס, הבחורה עשתה זאת בכוונה. זה לא היה ספונטני במאה אחוז. אני חושב שאם אשה יושבת מקדימה, זו זכותה, אין שום קשר למדינה דמוקרטית. אני נגד התופעה הזאת ואסור שזה יקרה, אבל כתושב אשדוד אני אומר שהתקשורת הגזימה. לתת במה לאשה שבאה לעשות פרובוקציה זה מיותר. אנחנו לא ירושלים ולא בית שמש, חיים פה בהרמוניה, יש דו-קיום בין חרדים לחילונים בעיר. כנראה שיש מישהו שמנסה להפר זאת".

ממחוז הדרום של משטרת ישראל נמסר בתגובה לאירוע: "השוטר פעל בצורה מקצועית לאורך כל האירוע. בשום שלב הוא לא דרש מהנוסעת לעבור לקצה האוטובוס. הוא אמר לה שהיא יכולה לשבת היכן שהיא רוצה באוטובוס, ואם היא מעוניינת לשבת בספסל האחורי היא יכולה. משסירבה, הורה השוטר להמשיך את הנסיעה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ