לשכת נתניהו אחראית לדברי השבח לרה"מ בטקס

מקור המעורה בפרטים אמר שאנשי הלשכה ערכו את דבריו של המנחה דן כנר בטקס אסון הכרמל. תגובות נזעמות למהלך במערכת הפוליטית

כתבי "הארץ"
כתבי "הארץ"

גורמים במערכת הפוליטית מתחו הערב (שני) ביקורת חריפה על השבחים שחלק מנחה טקס אסון הכרמל, דן כנר, לראש הממשלה בנימין נתניהו. במהלך הטקס כנר הדגיש שוב ושוב את פועלו של נתניהו, ואמר: "האנדרטה הוקמה ביוזמתו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ובעבודתן המאומצת ובלוח זמנים קצר וצפוף מאוד של אנשי אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון. האנדרטה הזאת הוקמה ואושרה בממשלה ביוזמתו של העומד בראשה מר בנימין נתניהו ובתרומה נדיבה של תורמי קרן היסוד והקרן הקיימת לישראל".

כשנתניהו עלה לשאת דברים אמר כנר: "אני מתכבד להזמין את מי שהיה הראשון שהבין את גודל האירוע, רתם את כל הגורמים בארץ ובעולם לסייע בכיבוי השריפה ומאז דואג בלא לאות למשפחות שאיבדו את היקר להן מכל".

בנוסף, כשכנר הזמין את צביה ריבן - אמו של הנער אלעד ריבן שנספה באסון - להדליק אבוקת זיכרון, הוא אמר: "על שמו של אלעד נקראת טייסת הכיבוי, שאת הקמתה יזם ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו".

8 מתוך 8 |
צילום: גיל נחושתן
1 מתוך 8 |
צילום: גיל נחושתן
2 מתוך 8 |
צילום: גיל נחושתן

מקור שמעורה בהכנת האירוע אמר שלשכת ראש הממשלה היא שהוסיפה את דברי השבח. לדברי המקור, המשרד לביטחון פנים הפיק את הטקס וכתב את קטעי הקישור שהקריא כנר. ראש הממשלה נתניהו לא היה אמור להשתתף בטקס, אולם בסוף השבוע שעבר שינה את דעתו והודיע שישתתף, וזאת, לדבריו, עקב פניות של בני המשפחות.

אחרי שנתניהו הודיע כי ישתתף בטקס העביר המשרד לביטחון פנים ללשכת ראש הממשלה את תכנית הטקס ואת קטעי הקריינות בו. לשכת נתניהו ערכה חלק מהקטעים והוסיפה את דברי השבח לראש הממשלה המדגישים את פעולותיו במהלך ואחרי השריפה.

"צפון קוריאה זה פה"

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה כי "שיר ההלל של מנחה הטקס לזכר הנספים בשריפה בכרמל, שאמר כי ראש הממשלה נתניהו 'יזם, רתם, עודד, הקים וסייע' היה בגדר ציניות והיעדר רגישות מוחלט. הדברים הוכתבו מן הסתם בידי לשכת ראש הממשלה, אחרת אין להם הסבר הגיוני. מדובר בניצול ציני של טקס רגיש מאין כמותו.

"במיוחד צורם הדבר על רקע חלקו של נתניהו במה שהוביל לאסון: ייבוש שירותי הכבאות, הרעבתם, קיצוץ תקנים, הזנחה מוחלטת והתנערות של הממשלה מאחריותה לאזרחיה. מחזה האבסורד הזה מתרחש שעה שמשפחות מבכות את יקיריהן, מי שביתם נשרף מתרוצצים בבתי המשפט כדי לקבל פיצוי על מה שנגרם בגלל מחדלי הממשלה, דו"ח המבקר טרם פורסם, ונמשכים ניסיונות הפגיעה בכבאים, ששבו והתריעו מבעוד מועד מפני האסון".

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

ח"כ יואל חסון, ראש צוות התגובות של מפלגת קדימה, הגיב גם הוא לדברים: "צפון קוריאה זה פה - דברי השבח וההלל שנאמרו כלפי נתניהו הינם שיא של חוצפה וחוסר רגישות בוטה. לא צריך דו"ח מבקר כדי להבין מה קרה באסון: דן כנר מסכם זאת כנראה טוב יותר, באמצעות מסרים שהוכתבו ע"י לשכת ראש הממשלה, במטרה לשטוף לציבור את המוח. מי שעד לפני יומיים סירב להגיע לטקס הפך אותו בעזות מצח לבמה של פולחן אישיות".

אותה טייסת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ