משרד החינוך פסל 300 מחברות בחינה בכפר קאסם

עדויות שהתקבלו ממשגיחי בחינה הובילו להחלטת ועדת טוהר הבחינות. מעל 100 תלמידים שבחינתם נפסלה לא יוכל להיבחן במקצוע המדובר למשך שנתיים

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

משרד החינוך הודיע היום (שלישי) על פסילת 300 מחברות בחינת בגרות של תלמידי כיתות י"א וי"ב בתיכון בכפר קאסם, לאחר בדיקה פנימית שהעלתה פגיעה בטוהר בחינות במועד הקיץ האחרון.

על פי המשרד, החלטת ועדת טוהר הבחינות התקבלה בעקבות עדויות בנושא שהוגשו למשרד על ידי משגיחי הבחינה בבית הספר. החשד להעתקה המונית התגלה ב-300 טופסי ב-6 מקצועות שונים: פיסיקה כימיה ביולוגיה הסטוריה ערבית ומתמטיקה. על פי נהלי משרד החינוך, תלמיד שבחינתו נפסלה לא יוכל לגשת לבחינה במקצוע המדובר למשך שנתיים לפחות.

בתגובתו הרשמית של המשרד נכתב: "המשרד פועל בנחישות לשמירה על טוהר הבחינות ומפעיל אמצעים שונים לאכיפת העניין. במסגרת בדיקות פנימיות שיזם המשרד, נמצאה פגיעה נקודתית בטוהר הבחינות ולכן, הוחלט לפסול מידית את המחברות החשודות. כמו כן, הוחלט כי התלמידים החשודים לא יוכלו לגשת לבחינות בגרות במשך השנתיים הבאות".

בקואליציית הארגונים החברתיים 'שותפות שראקה' הביעו תמיהה לנוכח מה שהם מכנים 'ענישה קולקטיבית' נגד עשרות רבות של תלמידים בכפר קאסם. "ההחלטה של משרד החינוך מעוררת תמיהה, הן בשל היותה במובהק ענישה קולקטיבית, הן בשל העובדה כי המניעה לגשת לבחינות בגרות במשך שנתיים יוצרת פגיעה אנושה וממושכת בתלמידים ובעתידם הלימודי והמקצועי, והן משום החשש כי אם היה מדבר בתיכון יהודי בצפון תל אביב- לא היו ננקטים נגד תלמידין אמצעי ענישה לא חינוכיים וקולקטיביים כאלה".

עוד מוסיפים בארגונים כי "טוב יעשה משרד החינוך אם ישקול מחדש את החלטתו, במסגרת המחויבות שלו לדאוג לחינוכם של תלמידים בישראל, בהם תלמידים ערבים, ולא לענישתם".
בקואליציית ארגוני 'שותפות שראקה' חברים: סיכוי, שתיל, איתך מעכי, כיאן, מכון הנגב-אג'יק, אג'נדה, קשב, קו משווה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ