חרף האיסור על תרומות, הרשויות ערכו ערב הוקרה לבעלי ההון

יו"ר השלטון המקומי בוחבוט, שהעניק פרס הוקרה לאי-די-בי מוחה על כוונת משרד המשפטים לעצור התרומות: הרשויות לא יוכלו לתת שירותים חשובים לתושבים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
רויטל חובל
רויטל חובל

את ועידת השלטון המקומי השנייה בישראל הוחלט לפתוח דווקא בכנס הוקרה למגזר העסקי. באולם צפוף בפוליטיקאים מקומיים התכנסו אתמול (שלישי) להעניק פרס הוקרה לקונצרן אי-די-בי על תרומותיו. עננת הנוהל החדש שמגבש משרד המשפטים, שמאיים להגביל את התרומות מצד אנשי עסקים לרשויות המקומיות, ריחפה באוויר. אבל לפוליטיקאים המקומיים זה לא הפריע. הם הבטיחו להיאבק בנוהל בכל הכוח.

שלמה בוחבוט, יו"ר השלטון המקומי, כינה את הנוהל החדש "מוזר", על אף שכל הצדדים מודים כי קיים חשש לניגוד עניינים במצב השורר כיום. "פניתי למשנה ליועץ המשפטי לממשלה והסברתי לו שהנוהל הזה לא יאפשר לרשויות לתת שירותים חשובים לתושבים", סיפר בוחבוט מעל הבמה, "הוא ענה לי שאני צודק ושהמדינה צריכה לתקצב את השירותים האלה ולא התורמים. לדעתי זאת תשובה מנותקת מהמציאות. הנוהל הזה מוזר וחייבים לשים לו סוף".

גם המחאה החברתית ששככה נשכחה שם, דווקא באופן מודע. "ההוקרה", אמר בוחבוט, "באה דווקא עקב המחאות שהיו בקיץ". לדבריו, "אנחנו אנשי הפריפריה מוקירים תורמים ומגיע להם פרס. שאלנו את עצמנו האם אנחנו צריכים לצאת להפגנות נגד אותם אנשים טובים שבאו אלינו למשל במלחמת לבנון השנייה, כמו נוחי דנקנר, וסייעו בחינוך ורווחה, והחלטנו שלא ניתן לממשלת ישראל להרחיק מאתנו את כל ראשי המשק הישראלי".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

"מצאנו לנכון להעמיד דברים על דיוקם", הסביר ראש העיר שדרות דוד בוסקילה, "הערים היושבות בפריפריה מזינות את ילדיהן מאותה תרומה חשובה שאותם אנשים מהמגזר העסקי מושיטים לנו. ילדים רבים יושבים בספסלי האוניברסיטאות בזכות אותם תורמים. מגיע להם את כל הכבוד שבעולם".

הכנס נערך בבניין בית הספר לתקשורת במרכז הבינתחומי בהרצליה, שנקרא על שם סמי עופר, בוודאי כהוקרה על תרומתו. הרצליה, העיר המארחת, היא גם העיר שבה מתגורר נוחי דנקנר, שהיה אמור להגיע לקבל את הפרס. ברגע האחרון, מסיבה לא ברורה, לא הגיע. במקומו קיבל את ההוקרה מנכ"ל קרן אי-די-בי לקהילה רמי מרדור.

על הזכייה בהוקרה מצד הרשויות התמודדו קבוצת עזריאלי, קבוצת פישמן, אינטל, ישרוטל ואחרות שתרומות מדי שנה מיליוני שקלים. בסופו של דבר זכו בה אי-די-בי, HP וחברת איתוראן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ