סטודנטים מב"ש עתרו לעליון: אשר מחאה נגד נתניהו וליברמן

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

האגודה לזכויות האזרח ערערה לבית המשפט העליון בשם סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון, שהנהלת האוניברסיטה אסרה עליהם להניף בקמפוס כרזות מחאה נגד מדיניות הממשלה. הערעור הוגש לעליון לאחר שפנייתם של הסטודנטים לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נדחתה.

"במסגרת פעילותם ביקשו הסטודנטים להפיץ בקמפוס עלונים וכרזות, ובהם דיוקנם של ראש הממשלה ושר החוץ לצד שמה של הקבוצה (סולידריות נגד הפשיזם)", נכתב בערעור, "פרסומים אלה אושרו והופצו גם באוניברסיטה העברית. לאחר שקיבלו מהמשיבה (האוניברסיטה - ט"נ) אישור להפצת העלונים ופנו לקבל את אישורה להפצת הכרזות, חזרה בה המשיבה ואסרה את הפצתם של העלונים ושל הכרזות גם יחד. הנימוק שניתן להחלטה היה חשש שהפרסומים מהווים לשון הרע ושהכרזות עלולות להסית לאלימות נגד האישים המופיעים בהם".

בהחלטת בית המשפט המחוזי, שדחה את העתירה שבגינה הוגש הערעור, נכתב בין היתר: "המשיבה היא גוף דו-מהותי (ציבורי ופרטי - ט"נ), שרשאי לשקול את האינטרסים היותר מצומצמים שלו, בהיבט הקנייני ואף התדמיתי... בשל זיהוי עם המסרים שבכרזות, וחשש כי הפרסומים מהווים לשון הרע ויחשפו את המשיבה לסיכון משפטי".

לדברי עו"ד אבנר פינצ'וק מהאגודה לזכויות האזרח, "החלטת האוניברסיטה, אם תישאר על כנה, מהווה צנזורה חמורה שמרוקנת מתוכן חובה חוקית של כיבוד חופש הביטוי של הסטודנטים. היא לא הציגה קריטריונים ברורים שלפיהם החליטה הפעם לצנזר ולא ניתן ללמוד מכך מה תחליט בעתיד. לחופש הביטוי הפוליטי יש מעמד מיוחד, גם אם מדובר בהתבטאויות בוטות נגד נבחרי ציבור".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ