הסגל הזוטר חתם על מסמך הבנות, והשעה את השביתה

בין נציגי הסגל הזוטר לראשי האוניברסיטאות הושגו הבנות בנוגע לתנאי עבודה חדשים למרצים. השביתה במוסדות האקדמיים הוקפאה ל-21 ימים

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

נציגי הפורום המתאם של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות חתמו הלילה (חמישי) על מסמך הבנות עם ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) כבסיס להמשך המשא ומתן בין הצדדים. בשל כך הודיע הסגל על השעיית השביתה למשך 21 יום, בתקווה לחתימה על ההסכם המלא בימים הקרובים.

על פי המתווה שסוכם, תוקצה מסגרת תקציבית בגובה של כ-40 מיליון ש"ח לסגל, המייצג למעלה מ-10,000 מרצים. המסגרת תכלול בתוכה תוספת של 23% לשכר תלמידי מסטרנטים בשווי של 22 מיליון שקלים ותוספת של 700 אלף שקלים לתקציב המחקר. המתווה כולל גם תוספת 5 שנות ותק לעמיתי הוראה וקרן השתלמות לעוזרי הוראה. כמו כן, יוקצו למעלה מ-8 מיליון שקלים לטובת שכר עמיתי הוראה בתוכניות החוץ תקציביות. צוות המשא ומתן ימשיך לדון בימים הקרובים בנושאי הביטחון התעסוקתי והשלמת הסוגיות הכלכליות לרבות מסלולי קידום לחברי הסגל.

ד"ר דניאל מישורי, ראש צוות הדיונים מטעם הסגל הזוטר אמר הלילה: "אנו מקווים כי הסוגיות שנותרו פתוחות ייפתרו בשלושת השבועות הקרובים. חשוב לציין כי כל סוגיות הביטחון התעסוקתי נדחו להמשך המשא ומתן. לא נסכים לחתום על הסכם שכר ללא הסדרתן המלאה של סוגיות הביטחון התעסוקתי שהינן ליבו של המאבק החברתי של הסגל האקדמי הזוטר".

הפורום המתאם של הסגל הזוטר, מייצג עוזרי הוראה, אסיסטנטים, מדריכים, מרצים מן-החוץ, עמיתי הוראה, מורים לשפות, מורי מכינות ואחרים. במסגרת מאבקו דורש הפורום את הפסקת שיטות ההעסקה "במתכונת של עובדי קבלן", כלשונו, שאינן מקנות כל ביטחון תעסוקתי לחברי הסגל. כמו כן, דרש הסגל הזוטר להקצות כ60- מיליון שקלים לטובת שיפור תנאי עבודתו ואפשרויות הקידום שלו. מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר: "הצדדים יכנסו למשא ומתן אינטנסיבי על מנת להגיע להסכם מלא בהקדם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ