בתו של עובדיה יוסף: "בתורה מעמד האשה גבוה ומוערך"

רויטל בלומנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל בלומנפלד

"כשאמר הקדוש ברוך הוא ‘לא טוב האדם לבדו - אעשה לך עזר כנגדו' לא לכך התכוון", אמרה בתו של הרב עובדיה יוסף, עדינה בר שלום, בכנס חירום על הדרת נשים שהתקיים בסינמטק תל אביב ביום שישי האחרון. "התורה שלנו מעולם לא התייחסה לנושא הזה כפי שזה קורה היום. בתורה מעמד האשה גבוה ומוערך. אם זה היה מתקיים כמו בתורה לא היינו צריכות לשבת כאן היום ולהיאבק על המעמד שלנו".

לכנס, שיזמה עמותת כ"ן - כח נשים, באו כמה מאות בני אדם, מרביתם נשים ובהן פוליטיקאיות ועיתונאיות מכל גווני הקשת הפוליטית והאזרחית. דבריה של בר שלום, שהיתה הנואמת החרדית היחידה, התקבלו במחיאות כפיים סוערות.

את הכנס פתחה יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, שאמרה בנאומה כי "המאבק הזה הוא לא עניין לנשים בלבד אלא לדמותה של מדינת ישראל. ברור לי שאם אנחנו לא נעמוד בחזית הזאת, לא יתנו לנו לעלות על במה בכלל, כי אף אחד לא ינהל את המאבק הזה בשביל מדינת ישראל". לדברי לבני "אנחנו צריכים להבין שהמצב משתנה במהירות ותפקידנו לעצור את ההידרדרות הזאת, וכי משפטים כמו ‘עדיפה כיתת יורים על שירת נשים' ולא להשכיר דירות לערבים זה אותו המאבק".

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' קראה לחברות הכנסת להשאיר את חילוקי הדעות הפוליטיים בצד ולהתאחד במאבק זה. "אסור לנו לבודד אותנו על פי שבטים ומטרות פוליטיות" אמרה חיימוביץ'. "בכל פורום חשוב שאנחנו נכנסות אליו אנחנו מוצאות עצמנו לפעמים נציגות נשית יחידה".

"הדרת נשים היא סוג של אלימות נגד נשים", אמרה שרת התרבות לימור לבנת (ליכוד), המשמשת גם יו"ר ועדת השרים למעמד האשה. בכינוס אמרה לבנת כי בישיבת ועדת השרים התגבשה החלטה כי נשים יוכלו להספיד את יקיריהן ולהביאם לקבורה - והחלטה זו קיבלה מעמד של החלטת ממשלה.

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) הפנתה אצבע מאשימה כלפי הממשלה: "זהו מאבק פוליטי ולא יכול להיות שבמשמרת של הממשלה הזאת זה קורה ", אמרה גלאון. "האיסור ‘קול באשה ערווה' - אומרים שאשה היא פיתוי מיני ואיך זה יכול להיות שגברים יעמדו בפיתוי הזה - חזרנו 3,000 שנה אחורה ואנחנו שותקים?".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ