עימותים אלימים בין כוחות הביטחון לחרדים בבית שמש; שוטר אחד נפצע

כ-300 חרדים רדפו אחרי השוטרים, יידו לעברם אבנים ושרפו פחים. מוקדם יותר הותקף צוות של חדשות ערוץ 10 שהכין כתבה בעיר; שני בני אדם נעצרו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עימותים אלימים פרצו אחר הצהריים (שני) בין חרדים לשוטרים בשכונת נחלה ומנוחה בבית שמש. כ-300 חרדים רדפו אחר השוטרים, יידו לעברם אבנים, צעקו עליהם, התעמתו איתם ושרפו פחים. לפחות שוטר אחד נפצע, ושני אזרחים נעצרו. בשעות אחר הצהריים המאוחרות השתרר שקט לאחר שכוחות המשטרה יצאו מהשכונה. 

זמן קצר לפני כן, נעצר חרדי תושב העיר בית שמש בחשד לתקיפת צוות חדשות ערוץ 10. שני בני אדם נוספים נעצרו בגלל שלטענת המשטרה המקומית הפרו את הסדר. כתב החינוך של הערוץ, אסף אוזן, שהגיע לאזור רחוב נהר הירדן בעיר יחד עם צוותו כדי לצלם כתבה למהדורה המרכזית, סיפר כי "שלפנו ציוד צילום ומיד הגיעו אלינו כעשרה חרדים והתחילו לצעוק לעברנו קריאות גנאי".

לדברי אוזן, שהגיע למקום יחד עם חבר מועצת העיר בית שמש ריצ'רד פרס ממפלגת העבודה, החרדים צעקו שאין להם זכות לצלם שם ובמהרה התגודדו עשרות חרדים סביבם. הצוות מיהר להזעיק כוח משטרתי שניסו להרגיע את הרוחות אך נקלעו לעימות פיזי עם עשרות החרדים שהתגודדו במקום. החרדים נשכבו על הרצפה והגנו בגופם על חבריהם שהשוטרים ביקשו לעכב לחקירה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

מוקדם יותר הבוקר, נתלה מחדש שלט המריבה ברחוב חזון איש הסמוך לרחוב נהר הירדן. הפעם תלו החרדים שלט קרטון מאולתר והתעמתו שוב עם השוטרים שהגיעו להוריד את השלט וקראו לעברם קריאות "נאצים".

בתוך כך, ראש העיר בית שמש משה אבוטבול ביקש להיפגש עם משפחתה של נעמה מרגוליס, אולם המשפחה סירבה. למרות זאת אבוטבול הגיע לביתם, אך הם לא היו בבית.

שר הפנים אלי ישי סיפר כי שוחח עם  ראש העיר וכי זה הבטיח לו שהשלטים יוסרו. "הדרת הנשים בבית שמש מחרידה ומנוגדת להלכה", אמר ישי. חברו לסיעה, ח"כ יצחק וקנין, אמר במליאת הכנסת היום כי "אם יש חרדי בבית שמש שיורק על ילדה בת 8 צריך לגדוע לו את הידיים".

בדיון ועדת החינוך הבוקר בכנסת התייחס מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לנושא ואמר כי אין להטיל את נושא הדרת הנשים לטיפול המשטרה משום שזוהי בעיה חברתית וכי למשטרה אין את היכולת למגר אותה לבדה.

אתמול הותקף והוכה צוות חדשות ערוץ 2 בידי כ-200 חרדים בעת שצילם בשכונת נחלה ומנוחה שבבית שמש סמוך לישיבה. החרדים יידו על הג'יפ של הצוות אבנים, היכו את אנשי הצוות ושברו את אחת המצלמות. כוח משטרה ואמבולנס חילץ את הצוות ששמשות הג'יפ בו נסעו נופצו וצמיגיו נוקבו. אחד הצלמים, דני ציון, נפגע בידו ונזקק לטיפול רפואי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ