לבנת: "כשמתקרבות בחירות לבני נזכרת שהיא אישה"

שרת התרבות האשימה היום במליאה את יו"ר האופוזיציה בשימוש בנושא הדרת הנשים כפלטפורמה פוליטית לבחירות המתקרבות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המאבק בהדרת הנשים התפתח היום (שני) לעימותים מילוליים ולעקיצות הדדיות בין חברות הכנסת המובילות את הנושא. שרת התרבות והספורט לימור לבנת , שעומדת בראש הועדה לקידום מעמד האישה, האשימה את יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני על כך שהתגייסה למאבק בהדרת נשים רק בגלל הבחירות הקרבות.

עוד אמרה לבנת כי בעבר היו שפע של הזדמנויות לקדם את מעמד האישה, בהן לבני לא לקחה חלק. לבנת אמרה את הדברים במליאת הכנסת, בתשובה להצעת אי אמון של קדימה בנושא הדרת נשים: "פתאום כשמתקרבות בחירות או אולי פריימריז בקדימה ציפי לבני נזכרה שהיא אישה. פתאום אישה". השרה לבנת הציגה שורה של חוקים לקידום מעמד נשים בישראל שלבני הצביעה נגדם ואף הזכירה כי לבני הרחיבה את סמכויות בתי הדין הרבניים.

לימור לבנתצילום: פלאש 90

לבנת המשיכה ואמרה: "אני יכולה להמשיך ולציין עוד שורה ארוכה של חוקים למען נשים שציפי לבני הצביעה נגד, שורה של מאבקים - כדוגמת המאבק נגד העלאת גיל הפנסיה - שהיא נעדרה מהם. אבל עכשיו היא נזכרה שהיא אישה. פתאום אישה. מאז שנת '92 אני פועלת יחד לצד חברות כנסת אחרות, ממפלגות אחרות, עם דעות פוליטיות אחרות, למען נשים וקידום זכויותיהן. הודות לשיתוף הפעולה הזה בין נשים מכל הקשת הפוליטית הובלנו הישגים וחוקקנו חוקים חשובים כמו החוק להטרדה מינית והקמת הרשות למעמד האישה.

"גם בממשלה הנוכחית הובלנו שורה של צעדים ותיקונים למען מעמד האישה. בנושא של הדרת נשים מן המרחב הציבורי יש בהחלט הקצנה ואנחנו פועלים נגדה. נלחם נגד כל ניסיון לכפות על נשים לפעול נגד רצונן. נלחם למען שכר שווה לנשים. אני קוראת שוב לנשות קדימה לעזוב את העניינים המפלגתיים, אני קוראת להן בשם מיליוני נשים שמדירים אותן מן המרחב הציבורי. והן מצפות מאיתנו לפעול למענן יחד".

בתגובה לדבריה של שרת התרבות לימור לבנת, אומר ח"כ יואל חסון, ראש צוות התגובות של קדימה:"מצער ששרת התרבות, בחוסר תרבות, לוקחת נושא חשוב והופכת את זה לכלי לניגוח פוליטי. קדימה ובוודאי יו"ר המפלגה, לבני, אינם זקוקים לציונים, בטח לא מהשרה לבנת שיושבת בממשלה שהיא ללא ספק הפוגענית ביותר כלפי נשים. מצער כי שהדרך היחידה בה ללבנת יש סיכוי לעלות לכותרות כיום הינה על ידי השתלחות בלבני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ