אנשי תולדות אהרן: לא נתפשר על השלט

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

האדמו"ר מתולדות אהרן, רבי דוד קאהן, ביקר אתמול בבוקר בבית שמש. הביקור נקבע מראש, לרגל חנוכה, ומאות גברים, חברי החסידות הבדלנית שבסיסה במאה שערים, ציפו לו בהתרגשות. לפני כ-20 שנה התיר האדמו"ר הקודם, יחד עם חבריו להנהגת "העדה החרדית" הקנאית, לקבוצה ראשונה להתיישב באזור המתחרד של בית שמש.

על רקע מצוקת הדיור בירושלים, בית שמש נבחרה לחלופה הגרועה פחות: הערים החרדיות החדשות ביתר עילית ומודיעין עילית נפסלו בידי הרבנים האנטי-ציונים, מפני שהן שוכנות, כהגדרתם, בשטחי הכיבוש הציוני שמעבר לקו הירוק. כעת, ברחובות שהיו אמורים להיות גטו בדלני מסתובבים לחרדתם של החסידים שוטרים ציונים במדים.

חסידי תולדות אהרון בבית שמש הכחישו דיווחים בתקשורת ולפיהם האדמו"ר התייחס לסערה הנוכחית בעיר. עם זאת אחד החסידים סיפר להארץ כי בעקבות הביקור הוחלט להמשיך להילחם על השלטים שעוררו כעס כה רב.

חלק מחברי הקבוצות הבדלניות, שכעת עומדות תחת מתקפה, מסתייג מהאלימות שנחשפה בתקשורת, ועם זאת כולם מאשימים את אותה תקשורת בהסתה וליבוי האש בבית שמש. מדבריהם מצטיירת התקשורת כפולש זר שנכנס לאקס-טריטוריה חרדית, ואחריה נגררת גם המשטרה. שמעון, אחד החסידים, אמר ל"הארץ" כי הניסיונות להסיר שלטים המורים לנשים לעבור למדרכה השנייה, ולהגביל את קווי המהדרין אינם אלא "כפייה חילונית". "מה אכפת לכם שאנחנו נוסעים בקווי מהדרין? מה אכפת לכם השלטים? עשר שנים נמצא פה השלט ולא הפריע לאף אחד", אמר. בעניין ההפגנה לתמיכה בנעמה מרגוליס היום אמרו אנשי העדה כי לא יתערבו כל עוד לא ינסו המפגינים להיכנס לשכונות החרדיות הסמוכות למקום ההפגנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ