ראש העיר בית שמש על שלט המריבה: "מעולם לא קיבלנו תלונה"

משה אבוטבול אמר עם זאת כי הוא "מקווה שהקיצונים יעזבו את העיר". מאות התאספו לקראת ההפגנה, בהם הוריה של הילדה נעמה מרגוליס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, הגיב היום (שלישי) לקריאות להדיחו, בעקבות האירועים האחרונים בעיר, ואמר כי "אמשיך לכהן כאן כל עוד הציבור רוצה אותי. קיים קומץ שמבאיש את ריחה של בית שמש. ננהג ביד ברזל נגד מי שמרים יד על ילד או ילדה. אני מקווה שהקיצונים יעזבו את העיר". לגבי שלט המריבה בשכונת נחלה ומנוחה אמר אבוטבול כי "השלט נמצא במקום כבר 10 שנים ומעולם לא קיבלנו עליו תלונה. רק כשערוץ 2 צילם אותו, פתאום זה עשה את הטראנס שלו".

אבוטבול אמר את הדברים במהלך מסיבת עיתונאים שקיים בבית העירייה, במהלכה התפרץ למקום אדם שהחל לצעוק לעברו שהוא מושחת, קרא לו להתפטר וזעק "הרסתם לנו את העיר". מאבטחים הצליחו לבסוף לגרש אותו מהמקום.

כוחות משטרה רבים התפרסו הערב בבית שמש באזור בית הספר אורות לבנות, לידו  תתקיים עצרת המחאה נגד הדרת נשים. במקום נמצאים גם כוחות של משמר הגבול, בלשים ומסוק משטרתי חג ממעל. האזור נסגר לתנועת כלי רכב.

מדרכה אסורה לנשים הבוקר במאה שערים בירושליםצילום: פיני גנץ / "חדשות 24"

במקום נוצרו פקקים תנועה כבדים בגלל המפגינים שמתאספים וגודשים את האזור. הוריה של הילדה נעמה מרגוליס, שהכתבה אודותיה בערוץ 2 העלתה את נושא הדרת הנשים בבית שמש לכותרות, הגיעו גם הם להפגנה אך הילדה עצמה לא הגיעה. עומס התנועה עשוי לגרום לעיכוב בתחילת ההפגנה.

מארגני ההפגנה חזרו בהם מהחלטתם שלא לאפשר לפוליטיקאים לשאת דברים באירוע, וכעת מתוכננים לנאום בו, בין השאר, השרה לימור לבנת, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, יו"ר העבודה שלי יחימוביץ', וחברי הכנסת ניצן הורוביץ וחיים אמסלם. ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, לא נכלל ברשימת הנואמים.

בימים האחרונים הוצפו מארגני האירוע בפניות מפוליטיקאים שביקשו לקחת חלק באירוע ולנאום בו. ואולם עד אמש כל הפונים נענו בשלילה, בין השאר כיוון שהמארגנים מקרב תושבי העיר לא היתה מעוניינת לצבוע את ההפגנה בצבעים פוליטיים. מארגני ההפגנה אף התבטאו בעניין ואמרו כי שרים וח"כים לא יהיו חלק מהאירוע.

ואולם אתמול בלילה השתנתה ההחלטה ונעשתה פנייה למפלגות שונות כאשר המארגנים הדגישו כי הם מעוניינים בנואם אחד מכל מפלגה. לדברי המארגנים, ההחלטה שונתה כי הבינו שהדבר יהיה לטובת האירוע, הבנה שהתחדדה עם הדברים שנשא הנשיא פרס היום בבוקר. לא מן הנמנע כי הלחץ שהפעילו הפוליטיקאים תרם אף הוא להחלטה.

נשיא המדינה, שמעון פרס, התייחס הבוקר להפגנה במהלך כנס עם שגרירי ישראל בעולם ואמר כי "ההפגנה היום היא מבחן לעם. כולנו – דתיים, חילוניים ומסורתיים מוכרחים להגן על דמותה של מדינת ישראל מול מיעוט שמפר את הסולידריות הלאומית ומתבטא בצורה מקוממת. אנחנו נלחמים על נפש העם ועל תוכן המדינה. היום הוא יום מבחן שאליו צריך להתגייס העם כולו על מנת להציל את הרוב מציפורניו של מיעוט קטן, חובה זו מוטלת על כולנו".

עימות בין חרדים ושוטרים, היום בבית שמשצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ