רויטל חובל
רויטל חובל

דיקן הסטודנטים באוניברסיטת חיפה הודיע אמש (שלישי) לנציגי תא הסטודנטים של חד"ש, שתכננו לקיים כנס לציון שלוש שנים למבצע עופרת יצוקה, כי האירוע מבוטל. מהודעה שהפיצה האוניברסיטה, הסיבה היא "פער מהותי בין הבקשה המקורית, לה ניתן אישור, לבין תכני האירוע כפי שהם באים לידי ביטוי בכרוז שחולק היום."

בהנהלת האוניברסיטה טוענים כי התא פנה בבקשה לקיים אירוע לציון שלוש שנים למבצע שיכלול מופע שירה, אולם התברר להם כי למעשה מדובר בעצרת וכי הדבר לא קיבל את אישורם. במקביל, פנתה אגודת הסטודנטים להנהלת האוניברסיטה וביקשה לבטל את האירוע, בשל תלונות מצד סטודנטים. "מוסד פתוח מאמין בחופש הביטוי, אך לא כזה המקדם הסתה", נכתב בפנייה. "כשם שלפני כחודש מנענו מאנשי "תורת המלך" להפיץ דעותיהם הפוגעניות לצד אחד, נדרוש גם מהצד השני להשאיר את מילות הגנאי, ההסתה וההרס מחוץ לחומות האוניברסיטה, למען המשך שיגרת לימודים תקינה וכיבוד רגשות האחר".

יוסי שלום, יושב ראש אגודת הסטודנטים במוסד, אמר כי "מיד עם הפצת הפלאייר הגיעו למשרדי האגודה עשרות סטודנטים זועמים, ביניהם אף אח שכול של חייל הנהרג במבצע, ודרשו מאיתנו לפעול לביטולו. סטודנטים לא מעוניינים באירועים האלה בתוך חומות האוניברסיטה, הם מגיעים לכאן כדי ללמוד ואירועים כאלה, שמטבעם מעוררים רגשות לכאן ולכאן, סופם רק להתסיס ולהעכיר את האווירה המתוחה בכיתות. חשוב לנו ליצור סביבת לימודים נעימה ונוחה לכלל הסטודנטים לצד סביבה חברתית רגועה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות הארץ ישירות לפייסבוק שלכם

בתא חד"ש מתעקשים כי פרטי האירוע היו ידועים להנהלה ומוחים על ההחלטה לבטלו ובכוונתם לערער עליה. "ביקשנו לקיים אירוע אזכרה שיכלול מופע אמנותי לציון שלוש שנים לטבח שהיה בעזה בזמן עופרת יצוקה", סיפר אתמול מוחמה ח'לאילה, חבר במזכירות תא חד"ש. "הגשנו בקשה לדיקן הסטודנטים והאירוע אושר. היום, אחרי שאגודת הסטודנטים פנתה אליהם, בשעה עשר בלילה, הם הודיעו לנו שהם דנו בנושא והחליטו לבטל את האירוע.

לדברי סטודנט אחר בתא חד"ש, ואיל סויד, מדובר בדפוס חוזר באוניברסיטה. "כמו שקורה תמיד, האוניברסיטה מאשרת לקיים אירוע, האגודה מתנגדת והאירוע מבוטל. האגודה טוענת שזה פוגע ברגשות של סטודנטים יהודים אבל באירוע צפויים להשתתף גם סטודנטים יהודים. זה לא בין ערבים ליהודים כמו שמנסים להציג. האוניברסיטה שוב ושוב נכנעת לאותם פיות של האגודה", הוסיף.

עוד אמר סויד כי "אנחנו מוחים על ההחלטה הזאת. האוניברסיטה, שדוגלת בחופש ביטוי, מונעת בצעד הזה את האפשרות לקיים דו שיח. מבחינתנו האירוע מתקיים כרגיל, אנחנו מערערים על ההחלטה ומחר תתקיים פגישה עם נשיא האוניברסיטה בעניין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ