החיילת שהותקפה על ידי חרדי בי-ם: לא הפעם הראשונה, היו מקרים יותר חמורים

דורון מטלון, המשרתת בלשכת אלוף פיקוד מרכז, הותקפה הבוקר על ידי חרדי בקו 49 א'. ל"הארץ" סיפרה שהוא קרא לה "פרוצה" ודרש ממנה לעבור אחורה

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

גבר חרדי בשנות ה-40 לחייו נעצר הבוקר (רביעי) בחשד שתקף חיילת באוטובוס בירושלים, צעק לעברה, קילל אותה ואיים עליה. ניצב ניסו שחם, מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, חשף את פרטי המקרה בדיון שנערך הבוקר בכנסת בנושא הדרת נשים. לדבריו, החרדי שנעצר קרא לחיילת "פרוצה" ודרש ממנה לעבור לספסלים האחוריים של האוטובוס.

החיילת, דורון מטלון, משרתת בפיקוד מרכז כפקידתו של אלוף הפיקוד אבי מזרחי. מטלון, תושבת ירושלים, מספרת שבכל בוקר היא עושה את הדרך מביתה לבסיס בקו 49 א'. לדבריה, זו לא הפעם הראשונה בה היא מותקפת, שכן זהו קו מהדרין שבו הנשים יושבות מאחור. עם זאת, היא מעדיפה לנסוע בו משום ש"הקווים האחרים עושים המון סיבובים, זה הקו הכי מהיר".

"זו לא פעם ראשונה שזה קורה, הפעם פשוט קראתי לעזרה", היא סיפרה ל"הארץ", "עליתי בבוקר על הקו, לא רציתי לשבת מאחורה, גם בגלל העיקרון וגם כי לא היה שם מקום. תמיד מחניק בירכתי האוטובוס. הכל עבר בסדר, כמעט הגעתי לתחנה שלי, ואז עלו הכרטיסנים. לי יש חוגר אז לא ביקשו ממני להראות כרטיס".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

לדבריה, "בשלב כלשהו אחת הנוסעות הגיעה לכרטס בתחילת האוטובוס, אשה חילונית, ואז כדי לתת לה לעבור נעמדתי. האברך שעמדתי מעליו אמר לכרטיסנית: 'את לא צריכה לבוא קדימה... אשה לא צריכה לעבור לצד הזה של האוטובוס'. ואז הוא פנה אלי – 'גם את חיילת, תעברי אחורה', ואז הוא קרא לי: 'פרוצה'".

היא ציינה כי היו מסביב אברכים נוספים שהצטרפו אליו, וארבעה אחרים צעקו עליה. "האוטובוס היה עמוס נורא, התחילה המולה. צעקו לי 'שיקסע', 'זונה', 'את מופקרת בגלל זה שאת יושבת ליד אברכים'. הרגשתי ממש מאוימת, נהייתה המולה מטורפת. צרחתי לכרטיסן שיבוא מהר, שני הכרטיסנים הגברים רצו מהר לעברי. הם הזיזו אותו ממני ואמרו 'למה אתה צועק, היא חיילת', אבל הוא המשיך להשתולל".

בשלב מסוים הורו הכרטיסנים לנהג לעצור את האוטובוס וקראו למשטרה. למרות ששוטר התייצב באוטובוס, לדברי הנוכחים החרדי המשיך להשתולל, להתפרע ולקלל וכך גם כשנעצר ונלקח לניידת. דורון, שנתנה עדות למשטרה, הוסיפה כי "כבר קרו לי מקרים יותר חמורים באותו קו. למשל התחילו קללות, וכשהגעתי לתחנה שלי פשוט דחפו אותי מהאוטובוס". ממשטרת ירושלים נמסר כי החשוד נעצר עד מחר, אז הוא צפוי להתייצב לדיון בהארכת מעצרו.

Read this article in English: Israeli female soldier accosted for rebuffing Haredi bus segregation

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ