תוקף החיילת בירושלים הואשם בהטרדה מינית

כתב אישום הוגש נגד שלמה פוקס שנעצר אתמול בחשד שהטריד את החיילת דורון מטלון וקרא לעברה "פרוצה" מכיוון שישבה בקדמת האוטובוס

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוז רוזנברג

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום בירושלים נגד שלמה פוקס, תושב העיר בן 44 ואב ל-12, שהטריד אתמול את החיילת דורון מטלון מכיוון שישבה בחלק הקדמי של האוטובוס. פוקס הואשם הבוקר בהטרדה מינית, ונקבע כי הוא ישוחרר בתנאים מגבילים ובערבות על סך 20 אלף שקלים. עד ה-10 בינואר, הוא ישהה בין השעות שמונה בבוקר ועד שבע בערב בישיבה בה הוא לומד בכיכר השבת ובשעות הלילה יהיה בביתו.

על פי כתב האישום, פוקס צעק לעבר מטלון: "פרוצה פרוצה פרוצה. אין לך כבוד. את עומדת בין אברכים וזו בושה". בהמשך, כך נטען, הוא המשיך לצעוק על החיילת תוך שהיא פורצת בבכי.

מנגד, טען פוקס, באמצעות סנגורו עורך הדין, יאיר נהוראי, כי הוא ישב באוטובוס ולמד מספר תורה כאשר הגיעה החיילת. הוא ביקש ממנה שתלך לירכתי האוטובוס ואז מטלון החלה להשתולל ולצעוק. עוד טען פוקס כאשר אמר "פרוצה" התכוןן כי התנהגותה של החיילת היתה כשל פרוצה שכן ראה אותה יושבת באיזור הגברים באוטובוס.

דורון מטלון, אתמול בירושליםצילום: אמיל סלמן

היום יקיים היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין דיון מיוחד שיעסוק בקשיים באכיפת החוק נגד תופעת הדרת הנשים במרחב הציבורי. בין היתר יועלו בדיון סוגיית זהותו של הגורם האחראי לסילוק סממני הפרדה בין גברים לנשים במרחב העירוני, וייבחנו דרכים לאכוף את איסור ההפרדה בתחבורה הציבורית ובמרפאות הציבוריות.

מלבד זאת, יוצעו דרכים מהירות למיצוי הדין עם העוברים על החוק. בדיון ישתתפו פרקליט המדינה משה לדור, המשנה לפרקליט המדינה, שוקי למברגר, פרקליט מחוז ירושלים אלי אברבנאל והמשנים ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי ואורית קורן.

טוראית מטלון, תושבת ירושלים המשרתת בפיקוד מרכז כפקידתו של אלוף הפיקוד אבי מזרחי, סיפרה אמש על האירוע. לדבריה,  היא כבר הותקפה בעבר, שכן זהו קו מהדרין שבו הנשים יושבות מאחור. עם זאת, היא מעדיפה לנסוע בו משום ש"הקווים האחרים עושים המון סיבובים, זה הקו הכי מהיר".

"זו לא פעם ראשונה שזה קורה, הפעם פשוט קראתי לעזרה", היא סיפרה ל"הארץ", "עליתי בבוקר על הקו, לא רציתי לשבת מאחורה, גם בגלל העיקרון וגם כי לא היה שם מקום. תמיד מחניק בירכתי האוטובוס. הכל עבר בסדר, כמעט הגעתי לתחנה שלי, ואז עלו הכרטיסנים. לי יש חוגר אז לא ביקשו ממני להראות כרטיס".

לדבריה, "בשלב כלשהו אחת הנוסעות הגיעה לכרטס בתחילת האוטובוס, אשה חילונית, ואז כדי לתת לה לעבור נעמדתי. האברך שעמדתי מעליו אמר לכרטיסנית: 'את לא צריכה לבוא קדימה... אשה לא צריכה לעבור לצד הזה של האוטובוס'. ואז הוא פנה אלי – 'גם את חיילת, תעברי אחורה', ואז הוא קרא לי: 'פרוצה'".

היא ציינה כי היו מסביב אברכים נוספים שהצטרפו אליו, וארבעה אחרים צעקו עליה. "האוטובוס היה עמוס נורא, התחילה המולה. צעקו לי 'שיקסע', 'זונה', 'את מופקרת בגלל זה שאת יושבת ליד אברכים'. הרגשתי ממש מאוימת, נהייתה המולה מטורפת. צרחתי לכרטיסן שיבוא מהר, שני הכרטיסנים הגברים רצו מהר לעברי. הם הזיזו אותו ממני ואמרו 'למה אתה צועק, היא חיילת', אבל הוא המשיך להשתולל".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ