בית שמש: מאות חרדים יידו אבנים על שוטרים והבעירו פחי אשפה

העימות האלים בעיר התפתח מהפגנה שגרתית. בי-ם מחו כ-150 על מעצר חרדית בבית שמש וחסמו את רחוב שמואל הנביא

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

מאות חרדים נהרו הערב (חמישי) להפגנה ברחוב נהר הירדן בבית שמש, בסמוך לבית הספר "אורות בנות". הם ייידו אבנים, חסמו את הכביש והבעירו פחי אשפה. כוחות משטרה גדולים הוזעקו לזירת האירוע, עצרו שלושה מהמתפרעים ולאחר שעה פיזרו את ההפגנה.

העימותים הערב התחילו כהתקהלות מקומית קטנה של כעשרים חרדים שהחזיקו שלטים בגנות הציונות. שמואל פפנהיים המתגורר באזור סיפר ש"הקבוצה הזאת יוצאת לאחרונה בכל לילה עם שלטים. היום בגלל שיש אווירה חמה כזאת ואנשים במעצר, מישהו החליט להצית פח אשפה גדול ומכאן התלהטה האווירה – הגיעה משטרה ומעצרים.

"אם המשטרה היתה הולכת מפה כל זה לא היה קורה אבל זה כבר שיקולים שלהם. עוברת שמועה בין האנשים שהמשטרה מתכוונת להסיר בלילה שלט צניעות על אחד הבניינים אז אנשים נשארים שם".

זמן קצר לאחר שהתחילה ההתפרעות בבית שמש התקהלו ברחוב שמואל הנביא בירושלים כ-150 חרדים שחסמו את הרחוב עם עגלות אשפה. הם מחו על מעצר של אשה בבית שמש, שהתרחש לטענתם הערב, וצעקו "לשחרר את אסירי ציון". הרחוב נפתח לתנועה זמן קצר לאחר שהמשטרה הגיעה למקום.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

העימותים מגיעים אחרי שלושה ימים של שקט יחסי בבית שמש, בהם נתנו את הטון בעיר המפגינים נגד הדרת הנשים. ביום שלישי התקיימה בעיר הפגנה בה השתתפו אלפי בני אדם, בהם גם חרדים ותושבים מחוץ לעיר\ שיצאו נגד תופעת הדרת הנשים והתחרדות העיר בית שמש.

העימותים האחרונים בין המשטרה לחרדים התרחשו ביום שלישי אז רדפו  300 חרדים, יידו לעברם אבנים, צעקו עליהם, התעמתו איתם ושרפו פחים. לפחות שוטר אחד נפצע, ושני אזרחים נעצרו. בשעות אחר הצהריים המאוחרות השתרר שקט לאחר שכוחות המשטרה יצאו מהשכונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ