היום: מחאה בארבע ערים נגד ההפרדה באוטובוסים

אלפי גולשים הצהירו שישתתפו במחאה שמוקדיה יהיו בי-ם, רחובות, בית שמש ור"ג. רבנים קראו לחרדים לא לעלות לאוטובוסים כדי "להמנע מפרובוקציה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כ-3,000 גולשים כבר הצהירו בפייסבוק שישתתפו במחאה שבה יעלו היום פעילים לקווי אוטובוס מהדרין ברחבי הארץ כדי לנסוע בהם ללא הפרדה בין גברים לנשים. מוקדי המחאה הם ירושלים, רחובות, בית שמש ורמת גן.

"לא ייתכן שנמשיך ונשתוק בעניין הפרדה מגדרית בקווי אוטובוס ציבוריים. זה נוגד את החוק ופוגע בזכויות האדם. אסור לטמון את ראשינו בקרקע לנוכח פגיעה אמיתית במרקם המרחב הציבורי ובדמוקרטיה הישראלית", נכתב בעמוד המחאה בפייסבוק.

מארגן המחאה, אלון ויסר, אמר כי שלושה חברי כנסת כבר אישרו את בואם - זהבה גלאון (מרצ), רחל אדטו (קדימה) ושלמה מולה (קדימה). לדבריו, בפעילים אמורים להיות גם כמה חרדים התומכים בהפסקת ההפרדה.

מארגן המחאה, אלון ויסרצילום: אמיל סלמן

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב מאמרי הארץ ישירות אליכם

ויסר מספר כי עד כה נאלץ למחוק לא מעט תגובות נגד חרדים מעמוד המחאה: "אני לא רוצה שזה יהפוך למסע הסתה נגדם". המארגנים אומרים כי אין להם עניין בעימותים אלימים. "מטרתה של הפעילות אינה להתריס או לפגוע בציבור החרדי. מטרתה להשיב את המרחב הציבורי לשפיות ולמגר את התופעה המכוערת של הדרת נשים".

הפעילים יתאספו בשעה 17:00 במוקדים השונים: בגשר המיתרים ובכיכר ספרא בירושלים, בפינת הרחובות בן יהודה והרצל ברחובות, במרכז רסידו בבית שמש ובשער 1 של אצטדיון רמת גן ליד קניון איילון ברמת גן. המחאה שהיתה מתוכננת להתקיים בחיפה לא תתקיים בסופו של דבר.

"ועדת הרבנים לענייני תחבורה" קראה לציבור החרדי להמנע מנסיעה בקווי המהדרין אחר הצהריים "נוכח הפרובוקציה בחסות הקרן החדשה לישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ