שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ

חברות השכר הטורקיות חידשו את טיסותיהן מישראל לאנטליה והפעילו היום (ראשון) שתי טיסות מנתב"ג, זאת לאחר שבשבוע שעבר הפעילו 10 טיסות, הלוך ושוב, כחלק מניסיון להתניע מחדש את טיסות השכר ליעד זה. ל"הארץ" נודע, כי טיסה אחת התבצעה היום על ידי חברת אונור והשניה על ידי חברת קורנדיאן. בשתי הטיסות יחד היו כ-350 נוסעים מישראל. הנוסעים הם בעיקר מהמגזר הערבי והרוסי בארץ.

מדובר בניסיון נוסף לאחר שבחודש שעבר לא צלחה תוכנית לחדש הטיסות מישראל לאנטליה מעבר לסדרה של 12 טיסות אשר היתה מיועדת למגזר הערבי הטס לטורקיה על מנת לנפוש בה ולציין את חג הקורבן. טיסות השכר של חברות התעופה הטורקיות מישראל לאנטליה הופסקו הקיץ בגלל חוסר ביקוש.

מנכ"ל חברת KTA אינטרנשיונל, שי פרדו, המייצג בישראל חברות שכר טורקיות כמו אונור, קורנדיאן ופריבארד, אמר בתגובה ל"הארץ", כי "מבחן ההצלחה יהיה אם יהיה ביקוש להמשך הטיסות מעבר לתקופת חג החנוכה והשנה האזרחית החדשה". לדבריו, הכוונה להציע טיסות שכר פעמיים בשבוע מנתב"ג לאנטליה וחזרה. במידה ויהיה ביקוש רב יותר, תוספנה חברות השכר הטורקיות עוד טיסות בקו.

"קיוונו כי היצע הטיסות הקיים בשוק יביא להצטרפותם של עוד ציבורי נוסעים מישראל, כפי שהסתמן תחילה. אולם, נאלצנו לעצור בסוף החודש שעבר את הטיסות, כי לא היה מספיק ביקוש", אמר.

תיירים רוסים באנטליהצילום: דודו בכר

יש לציין, כי בסוף אוקטובר אף הופסקו טיסות של תיירים מרוסיה דרך אנטליה לביקור חד יומי בארץ. זאת עם תום עונת נופשי הקיץ והסתיו באנטליה. טיסות התיירים מרוסיה בוצעו על ידי חברות שכר טורקיות - פאגסוס וסקיי איירליינס אשר עובדות באופן ישיר עם מארגני נסיעות ברוסיה. מדובר בתיירות חד יומית של נוסעים מרוסיה אשר שילבה נופש באנטליה כדי להגיע לישראל ליום סיורים במקומות הקדושים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ