אילן ליאור
אילן ליאור

פיצוץ צינור מים מקומי הוביל אחר הצהריים פעם נוספת לחסימת דרך נמיר לתנועת כלי רכב. הפעם נחסם הכביש לכיוון צפון משדרות שאול המלך עד רחוב פנקס. חסימת ציר התנועה המרכזי יצרה עומסי תנועה כבדים באזור.

בתאגיד המים העירוני של תל אביב "מי אביבים" הבהירו כי הפיצוץ אינו בצינור המים הראשי, אלא בצינור מקומי החוצה את דרך נמיר, בצומת עם רחוב פנקס. הצינור תוקן בשעות הלילה אולם סלילת הכביש מתעכבת בשל מזג האוויר.

מנכ"ל "מי אביבים", יפתח נאור, אמר כי כמו בפעמים הקודמות, גם הפעם הגורם לפיצוץ הוא בלאי של צינור ישן. "חשוב להסביר שזה קורה כל הזמן. זה דבר די שגרתי בעיר כמו שלנו. הפעם זה קרה בדרך נמיר שזו דרך ראשית. אם זה היה קורה בדרך צדדית רוב האנשים לא היו מרגישים את זה בכלל", אמר נאור. הוא ציין כי לא היו שיבושים באספקת המים.

זירת הפיצוץ, הערבצילום: דניאל בר און

לפני כחודש התפוצץ צינור מים ראשי כמה מאות מטרים דרומה, סמוך לצומת הרחובות נמיר וארלוזורוב. בעקבות חסימת דרך נמיר לתנועה היו אז פקקי ענק בתל אביב ובעיקר בנתיבי איילון. הכביש נפתח לתנועה רק כעבור יממה וחצי. רבים מצינורות המים של תל אביב בני 50 שנה ויותר. בשנים האחרונות החלה העירייה להחליף את הקווים הישנים. לאחר הקמת תאגיד המים הוטלה עליו האחריות לעניין זה. החלפת הצינורות הישנים צפויה להימשך עוד שנים.

לפני שנה, בנובמבר 2010, התפוצץ צינור המים הראשי בצומת דרך נמיר ושדרות רוקח. גם במקרה זה, גילו של צינור המים שהתבקע היה 56, ונדרש בהחלפה 26 שנה קודם לכן. בתחנת הניטור העירונית הבחינו בלילה בחשד לדליפה, אולם רק חפירת בור תחת הכביש גילתה בשעות הבוקר כי מדובר בפיצוץ משמעותי. פיצוץ הצינור, שנגרם כתוצאה מבלאי, הוביל לסגירת שדרות רוקח מנתיבי איילון עד אבן גבירול, בשני הכיוונים, במשך יממה. חסימת הכביש גרמה לעומסי תנועה כבדים ברחבי גוש דן.

קטע אחר של אותו צינור ראשי התפוצץ שנה ושלושה חודשים קודם לכן, באוגוסט 2009, ליד שכונת בבלי. הפיצוץ גרם להצפה של הכביש ושל המנהרה העוברת תחת דרך נמיר בין הרחובות קוסובסקי ובני דן. זרם המים סחף אתו מכוניות, אך איש לא נפגע. הפיצוץ גרם לשיבושים קשים באספקת המים לתושבי שכונות צפון העיר. העירייה הציבה עבור תושבי שכונת בבלי מכלי מים ברחובות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ