המשטרה חוקרת מי הפיץ תמונות מפקד מחוז י-ם כהיטלר

השר לביטחון פנים אהרונוביץ' גינה בחריפות את הכרוזים בהם נראה ניצב ניסו שחם במדים נאציים: "לא ייתכן שבמדינת היהודים יתבצעו מעשים שפלים כאלה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, הורה היום (שלישי) על פתיחת חקירה לאיתור יוצר הכרוזים המציגים את מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, בדמותו של אדולף היטלר. טרם נעצרו חשודים. את החקירה תנהל היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית, להב 443.

היחידה היתה מעורבת גם בחקירה שנפתחה בעקבות פרסום סרטון שקרא לרצח את המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, לפני כשנה. לבסוף נעצר פעיל ימין מרעננה כחשוד במעשה.

בתמונות, שהופצו בכמה גרסאות ברשת האינטרנט, נראה ראשו של שחם במדי אס אס לצד הכיתוב: "אדולף ניסו שחם – רוצח עם". הכרוזים הופצו בכמה גירסאות ברשת האינטרנט ופורסמו באתר "חדרי חרדים".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

השר לביטחון, פנים יצחק אהרונוביץ', התייחס הבוקר לפרסום התמונות וגינה אותן בחריפות. אהרונוביץ' אמר כי "לא ייתכן כי במדינת היהודים יתבצעו מעשים שפלים כאלה". עוד ציין כי "משטרת ישראל תרדוף עד שתניח ידה על מבצעי העבירות הללו", וכי הוא נחרד מהשימוש בזכר השואה. גם מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, התייחס לכרזות ואמר כי "התמונות והכיתוב בצידן מעוררות זעזוע עמוק בכל אדם ויהודי בפרט".

היד הקשה שהפעילה לאחרונה משטרת ירושלים בטיפול בחרדים הקיצונים והתבטאויותיו של מפקד המחוז בעניין הדרת הנשים עוררו את זעם הגורמים הקיצונים בקהילה. "הפעולה של הדרת נשים איומה ונוראה. אנחנו נלחמים בהם בכל הכוח מסרבים לנהל עמם כל מגע", אמר ניצב שחם לפני כשבועיים. "מי שפועל להדרת נשים במרחב הציבורי ייעצר גם אם זה טבוע ב-DNA שלו", אמר בפתח השכונה.

תגיות:

תגובות