עובדים בעיריית קרית גת: פוטרנו כי ביקשנו קביעות

בעירייה הסבירו כי פיטורי 17 הסייעות נבעו מהמיתון הצפוי. ועד העובדים מאיים בשביתה

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

17 סייעות במוסדות החינוך בעיריית קרית גת פוטרו החודש מעבודתן, 64 נוספות הוזמנו לשימוע, ו-16 עובדים נוספים של העירייה הוזמנו אף הם לשימוע לפני פיטורים. בעוד לדברי העירייה הקיצוץ חיוני ונובע מהמיתון הצפוי, בוועד העובדים טוענים כי הפיטורים נעשו עקב התנגדות העובדים לקצץ משכרם ועל רקע דרישת הסייעות לקבל קביעות בעבודה.

ראש העירייה, אבירם דהרי, דרש מוועד העובדים לפני כחודש לקצץ רוחבית 10% משכר העובדים שמרווחים יותר מ-5,000 שקלים בחודש. הוועד התנגד נחרצות לבקשה וטען כי "הקיצוץ יפגע בצורה קשה בעובדים". לדברי יושב ראש ועד העובדים בעירייה, שמעון ואזנה, הסיבה לפיטורי הסייעות נוגעת גם למאבק שניהלו באשר להסדרת תנאי עבודתן של 100 הסייעות, שחלקן עובדות כבר כמה שנים ללא קביעות.

ואזנה סיפר כי לאחרונה פנו לבית הדין לעבודה בבקשה להסדיר את תנאי עבודתן, בין היתר שעות עבודתן. זאת לדבריו, לאחר שראש העירייה ביקש מהן להקדים את שעת העבודה ל-7:00, בקשה שאליה התנגדו בוועד העובדים, וביקשו להגיע לפשרה. לדבריו, העירייה הוציאה במקביל מכרז לקליטת סייעות חדשות, זאת לאחר שבדיון בבית הדין לעבודה מלפני חודשיים, הודיעו כי בכוונתם לפטר כ-40 סייעות. "לשאלת השופטת מדוע, ענו כי ישנו פער בתקנים".

בני כהניםצילום: אילן אסייג

"נכון להיום הודיעו כבר ל-17 סייעות על פיטורים", הוסיף וזאנה והודיע כי בכוונתם להוציא צו מניעה לפיטורים ובמקביל הוציאו בקשה לסכסוך עבודה. "ננהל מאבק עד כדי השבתת העירייה", אמר. לדברי מזכיר הסתדרות הפקידים בקרית גת, בני כהנים, "המצב בעיריית קרית גת לא תקין בכלל. ישנה פגיעה מצד ראש העיר והנהלת העירייה בכלל ציבור העובדים". הוא סיפר כי הדבר מתבטא בהרעת תנאים של עובדים כגון ניוד, הורדה בשכר ופיטורים. "מבחינתנו הוא עבר את הקו האדום ואנחנו מתכוונים להכריז על סכסוך עבודה. העירייה לא יכולה לעשות כל מה שהיא רוצה, יש חוקים והסכמים. אנחנו לא ניתן לראש העיר לפגוע".

מעיריית קרית גת נמסר בתגובה כי "עיריית קרית גת מבקשת לשמור ככל שניתן על האיזון התקציבי שהיה מנת חלקה בשנים האחרונות. שנת 2012 צופה הפחתה בתקבולים, ירידה במענקי איזון ומיתון במשק. לאור אלה נערכת העירייה לקיצוץ בהוצאות שכר ופעולות, תוך פגיעה קטנה ככל האפשר ברמת השירות לתושבים. כל אלה על מנת להמשיך ולשמר את יציבותה הפיננסית של העירייה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ