ח"כ גפני: לא ממליץ לחרדים להתגייס לצבא

על רקע פרסום התקנות נגד הדרת הנשים בצבא, אמר יו"ר ועדת הכספים כי "הצבא מקלקל את החרדים שבאים אליו ומוציא מהם את הדת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יושב ראש ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), אמר היום (שלישי) כי אינו ממליץ לבחורים חרדים להתגייס לצבא משום שהוא "יקלקל אותם". דבריו של גפני מגיעים על רקע ההחלטת הצבא לאסור על חיילים דתיים להחרים אירועים רשמיים הכוללים שירת נשים בצבא והאפשרות הנידונה לפיה לחיילים חרדים לא יובטח לשרת בסביבה גברית בלבד.

ח"כ גפני אמר את הדברים בראיון לרדיו החרדי "קול חי". "אם פעם הייתי אומר לבחור ללכת לשח"ר כחול (הפרויקט לשילוב חרדים בחיל האוויר) היום אני אומר לו אל תלך לצבא כלל, מהסיבה שהם מנסים להוציא את הדת, הצבא מקלקל את החרדים שבאים לשם", אמר גפני.

בשבוע שעבר הודיעה ראש אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי, כי צה"ל יאסור על חיילים להחרים שירת נשים בטקסים רשמיים ביחידות. בעקבות כך פרש רב חיל האוויר מתפקידו כמלווה פרויקט שילוב החרדים בצבא. סגן אלוף רם משה ראב"ד, המשמש גם כרב חיל האוויר וגם כרב הפרוייקט לשילוב חרדים (שח"ר), הודיע כי הוא מבקש לסיים את תפקידו כרב התוכנית. זאת, לדבריו, על רקע ההנחיות החדשות בנוגע לשירת נשים, ועקב האפשרות הנידונה שלחיילי התוכנית לא יובטח שישרתו בסביבה גברית בלבד.

מפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן, החליט היום להיענות לבקשתו ראב"ד, לסיים את תפקידו. בפגישה שהתקיימה הבוקר בלשכת מפקד חיל האוויר הדגיש סא"ל ראב"ד כי פעל במסירות למען שירות החרדים בצה"ל והביע את התנצלותו על האופן בו התפרסמה עמדתו בימים האחרונים.

על אף סיום תפקידו כרב חיל האוויר ימשיך הרב ראב"ד לכהן כסא"ל בחיל האוויר עד מועד פרישתו שנקבע מראש לקיץ 2012. עדיין לא ברור איזה תפקיד ימלא במסגרת פשרה זו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ