תלמידי אשקלון יעברו סדנה למניעת גירושים

במסגרת הסדנה יעברו תלמידי כיתות י"ב בעיר "הכנה לחיי שותפות ונישואים", שבה יזכו לחינוך "לשלמות התא המשפחתי"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

עיריית אשקלון החליטה לפתוח בחודשים הקרובים במאבק לצמצום שיעור הגירושים. האמצעי: סדנאות למניעת גירושים - כבר בתיכונים. מעבירי הסדנה: אנשי מרכז "י.נ.ר" - יועצי נישואים רבניים.

במסגרת הסדנה יעברו תלמידי כיתות י"ב בעיר "הכנה לחיי שותפות ונישואים", שבה ילמדו כיצד לנהל תקציב משותף, יעמדו על טיבם של קשרים בגיל ההתבגרות אל מול קשרי מבוגרים, יזכו לחינוך "לשלמות התא המשפחתי", ויעמדו על הבדלים בין המינים והשפעתם על מערכת היחסים.

לצד תלמידי התיכונים, תועבר הסדנה גם לזוגות נשואים ולא נשואים בגילים 20-40. מנחי הארגון הרבני שיעביר את הסדנאות הם יועצי נישואים, עובדים סוציאליים, כלכלנים ורופאים. בעירייה מדגישים כי מרכז י.נ.ר הוא אמנם ארגון רבני, אולם חלק מהמנחים יהיו חילונים.

תלמידי התיכון יעברו את הסדנה חינם, ואילו הזוגות יעברו את הסדנה במתנ"סים וישלמו "דמי רצינות" של עשרה שקלים לאדם לכל מפגש. הסדנאות יכללו 6-12 מפגשים. הנושאים שיעמדו במרכז הסדנה לזוגות: הכנה להורות ולחיי משפחה, תקשורת נכונה ופתרון קונפליקטים, העצמת הקשר הזוגי וסודות בחיי הנישואים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הידיעות והפרשנויות אל הפייסבוק שלכם

מאחורי היוזמה עומד יאיר חדד, חבר מועצת העיר מטעם אגודת ישראל. חדד מאמין שהסדנאות יביאו לצמצום מספר הגירושים בעיר. לדבריו, "הגירושים הם מכת מדינה. המטרה שלנו היא למנוע אותם, כדי שילדים לא יידרדרו לסמים ולא יגיעו לטיפול מוסדות הרווחה. ככה אני מרוויח אזרחים וחיילים טובים. אין זוג לא מוצלח - יש זוג לא מודרך".

חדד מוסיף כי "אם יש הבנה בין בני הזוג, הם יידעו לעבור קשיים רבים. כמו שיש נהיגה מונעת, אנחנו נפתח השתלמויות למניעת גירושים. נפרסם את הסדנאות בכל העיר".

לדבריו, התוכנית שתילמד בתיכונים קיבלה את אישור אנשי החינוך בעיר. "המפגשים יהיו חובה לכיתות י"ב. אנחנו הולכים ללמד אותם מהו ערכה של אשה ומהו ערכו של גבר. אנחנו רוצים שהבנים יבינו את חשיבותה של האשה בבית. הרעיון הוא לתת לתלמידי י"ב להתחתן לא מתוך תאווה אלא מתוך אהבה. הילדים היום יוצאים לאזרחות, אנחנו רוצים לתת להם כלים להקים בית כי לאחר הלימודים בתיכון אף אחד לא ילמד אותם. אם הם יתחתנו מוקדם אני לא רוצה שהם יתגרשו אחרי שנה".

"הרבה זוגות פנו אליי", מספר ראש העיר אשקלון, בני וקנין, שנרתם ליוזמה. "היו זוגות בסכסוך גדול, ובמקרים מסוימים זוגות שקיבלו סיוע נמנעו מגירושים בזכות ההתערבות. לכן החלטנו ליזום את הסדנאות האלה, שימנעו מצבים של גירושים מכוערים, צער ועצב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ