יעלון: סגירת ערוץ 10 תיזכר לדראון עולם

בהודעה החריפה ביותר בעניין מטעם שר בממשלה אמר יעלון כי בעלי הערוץ אמנם כשלו אך על הממשלה לשמש "מבוגר אחראי" ולמנוע את סגירתו

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר

השר משה (בוגי) יעלון קורא להימנע מסגירת ערוץ 10 וטוען כי מדובר שצעד שיפגע בדמוקרטיה וייזכר כאקט פוליטי לא ראוי לדיראון עולם. יעלון קורא להגיע להסדר במסגרתו הערוץ ימשיך לשדר, זאת לקראת דיון בוועדת השרים לחקיקה על הצעתם של חברי הכנסת נחמן שי ואיתן כבל - לפיה חובותיו של הערוץ יומרו בהשקעה בתוכן איכותי.

"לא אוכל לתת את ידי לצעדים שיובילו לסגירתו של ערוץ 10. מחובתנו כממשלה להוביל לפיתרון הסוגיה על מנת שהערוץ יוכל להמשיך לשדר, ולא לפעול לסגירתו", נכתב בהודעה שפרסם יעלון היום (ראשון). לדבריו, "הפסקת פעילותו של ערוץ שידור כל כך מרכזי בתקופת שלטונה של ממשלת הליכוד, תיזכר לדיראון עולם ותיחשב לאקט פוליטי בוטה ובלתי ראוי. הליכוד היא תנועה פלורליסטית שמאגדת בתוכה מגוון דעות ומעודדת ויכוח פנימי, ופעולה שלנו לסגירתו של ערוץ 10 גם מנוגדת לרוח התנועה וגם תפגע בדמוקרטיה הישראלית ובזכותו של הציבור לדעת.

"אין ספק כי בעלי הערוץ ומנהליו מחויבים בחשבון נפש נוקב נוכח הבאת הערוץ לשוקת שבורה כלכלית", אמר יעלון, "אך אנו, כממשלה, מחויבים לנהוג כמבוגר האחראי בפרשה ולא כסוגרי חשבונות, וכמי שטובת הציבור לנגד עינינו קודם כל ולפני הכול, עלינו לדאוג שהשיח התקשורתי הפלורליסטי יימשך במלוא עוזו.

"בעידן בו אנו נמצאים חשוב כי יהיו כלי תקשורת רבים אשר ישקפו את מגוון הדעות הרחב ואת המגזרים השונים בחברה הישראלית, וסגירתו של ערוץ 10 תוביל לתוצאה הפוכה. זהו מצב שאסור לנו להסכים לו בשום אופן".

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הידיעות והפרשנויות ישירות אליכם

כמו כן מתייחס יעלון גם לחשש שמאות עובדים ייהפכו מובטלים. "אם ייסגר הערוץ יפוטרו מאות עובדים, בעלי משפחות, שזו פרנסתם וזה מטה לחמם", כך יעלון. "זו עלולה להיות פגיעה קשה גם באלפי משפחות באופן עקיף וזו מציאות שאיש מאיתנו, מן הסתם, אינו מעוניין בה. לכן עלינו להפעיל היגיון ושכל ישר, ולמצוא ביחד עם בעלי הערוץ וראשיו פתרון הולם לטובת המשך פעילותו של ערוץ 10".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ