שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נתניהו הורה לדחות בשבועיים את הדיון בפתרון לערוץ עשר

ועדת השרים לחקיקה אמורה היתה לדון היום בפתרון שהציעו הח"כים שי וכבל, לפיו חובות הערוץ יומרו בהפקת תוכן איכותי

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

ראש הממשלה נתניהו הורה לשר המשפטים יעקב נאמן לדחות בשבועיים את הדיון שאמור היה להיערך היום (ראשון) בוועדת השרים לחקיקה על ערוץ עשר. בדיון היום אמורה היתה לעלות הצעתם של חברי הכנסת איתן כבל (עבודה) ונחמן שי (קדימה), לפיה חובותיו של הערוץ יומרו בהשקעה בתוכן איכותי. אם לא ימצא פתרון בשבועיים הקרובים יסגר הערוץ.

מוקדם יותר היום קרא השר משה (בוגי) יעלון להימנע מסגירת ערוץ עשר."לא אוכל לתת את ידי לצעדים שיובילו לסגירתו של הערוץ. מחובתנו כממשלה להוביל לפיתרון הסוגיה על מנת שהערוץ יוכל להמשיך לשדר, ולא לפעול לסגירתו", נכתב בהודעה שפרסם יעלון היום (ראשון).

לדברי השר יעלון, "הפסקת פעילותו של ערוץ שידור כל כך מרכזי בתקופת שלטונה של ממשלת הליכוד, תיזכר לדיראון עולם ותיחשב לאקט פוליטי בוטה ובלתי ראוי. הליכוד היא תנועה פלורליסטית שמאגדת בתוכה מגוון דעות ומעודדת ויכוח פנימי, ופעולה שלנו לסגירתו של ערוץ עשר גם מנוגדת לרוח התנועה וגם תפגע בדמוקרטיה הישראלית ובזכותו של הציבור לדעת.

"אין ספק כי בעלי הערוץ ומנהליו מחויבים בחשבון נפש נוקב נוכח הבאת הערוץ לשוקת שבורה כלכלית", אמר יעלון, "אך אנו, כממשלה, מחויבים לנהוג כמבוגר האחראי בפרשה ולא כסוגרי חשבונות, וכמי שטובת הציבור לנגד עינינו קודם כל ולפני הכול, עלינו לדאוג שהשיח התקשורתי הפלורליסטי יימשך במלוא עוזו.

"בעידן בו אנו נמצאים חשוב כי יהיו כלי תקשורת רבים אשר ישקפו את מגוון הדעות הרחב ואת המגזרים השונים בחברה הישראלית, וסגירתו של ערוץ עשר תוביל לתוצאה הפוכה. זהו מצב שאסור לנו להסכים לו בשום אופן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ