ראש הממשלה יפגש עם ראשי הערים בניסיון למנוע את השביתה מחר

ראשי השלטון המקומי הכריזו כי ישבתו החל ממחר במחאה על ההנחות בארנונה והכוונה להגביל את שמקבלות הרשויות המקומיות

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

ראשי מרכז השלטון המקומי ופורום 15הערים העמאיות כינסו הבוקר (ראשון) מסיבת עיתונאים, בה פירטו את הסיבות לשביתה המתוכננת למחר עליה הכריזו לפני כשבועיים. במסגרת השביתה, אם תצא אל הפועל, לא יינתנו שירותי רווחה, לא יחולקו דו"חות, לא תפונה אשפה ולא תתקיים קבלת קהל.

בשלטון המקומי מוחים על שורת ההנחות בארנונה עליה הצהיר לאחרונה שר הפנים אלי ישי, וכן על חקיקות פרטיות המבקשות להעניק פטור מארנונה למוסדות שונים, נוהל הגבלת גיוס התרומות לרשויות מקומיות שמקדם משרד המשפטים וכן הכוונה להעביר חלק מתקציבי הפיס מהרשויות המקומיות לממשלה. היום בשעה חמש וחצי צפויים להיפגש ראשי הרשויות עם ראש הממשלה בניסיון להגיע לפתרון.

לדברי יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, "לשלטון המקומי אין עניין לשבות". בוחבוט ציין כי הם בסך הכל מבקשים "לנהל את הרשויות בלי טובות ועם משאבים". בוחבוט תקף את הפוליטיקאים בכנסת שיזמו חקיקות שנועדו להעניק פטורים מארנונה למוסדות שונים, ביניהם גם אולמות שמחה. "מתחילים להריח את ריח הבחירות והפרמייריז ונולדות הצעות חוק אלה. מי שנפגע הם האזרחים".

"הרפורמה של אלי ישי ודו"ח קהת עולה לרשויות המקומיו 500 מיליון שקל", הוסיף. "לא יכול להיות שלא יהיה לכך מקור תקציבי או לא ישפו על כך את הרשויות המקומיות".בוחבוט אמר כי בכוונתו לדרוש את הקמתו של שולחן עגול שאמור לדון ביוזמות הנוגעות לרשויות המקומיות לפני שיגיעו לשולחן הכנסת.

אחת הסיבות לשביתה היא נוהל התרומות שמקדם משרד המשפטים שנועד להגביל את התרומות לרשויות המקומיות, בשל חשש לניגוד עניינים. ראש עיריית דימונה, מאיר כהן, אמר כי  "משמעות הנוהל הוא ש-180 ילדים לא מקבלים ארוחה חמה במועדונית של כי"ל בגלל ההגבלות על הפינלתרופיה. האם יעלה על הדעת שאם לאי-די-בי יש חנות בדימונה, היא צריכה להפסיק לתרום?".

ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה הגן גם הוא על התרומות. "יושב אדם כמו נוחי דנקנר ותורם שני מיליון שקלים בשנה מלגות לסטודנטים. בזכות זה סטודנטים מממשים את הפוטנציאל שלהם. איזה תועלת יש לנוחי דנקנר מזה, זולת קצת כבוד?"

בוסקילה התייחס גם לפרסום ב"הארץ" על סוף השבוע שבילו ראשי הרשויות באילת ואמר כי "ראשי הרשויות לא צריכים להתנצל על כך. זה נעשה בתקופת החורף, כאשר המחירים שווים לכל נפש. דירקטורים בחברת משק וכלכלה לא מקבלים אגורה על ישיבה בדירקטוריונים האלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ