נתניהו: נגדיל את הקנסות על מעסיקי מסתננים

רה"מ סיפר בישיבת הממשלה על הצעד הבא במאבק במהגרי העבודה. ח"כ הורוביץ: "חוק המסתננים רק יחמיר את הבעיה". אנשי סגל בסהרונים נדבקו בשחפת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבטיח הבוקר (ראשון) עם פתיחת ישיבת הממשלה כי "בימים הקרובים נעצים את הקנסות על המעסיקים של מסתננים בלתי חוקיים". לדברי ראש הממשלה, צעד זה בנוסף להשלמת בניית הגדר בגבול מצרים והתיקון לחוק נגד מסתננים שהתקבל בשבוע שעבר "יביא לשינוי מגמה ויעצור את השיטפון הזה. הפעולות האלה אינן מכוונות נגד פליטים, שמספרם הוא זניח. זו חובתנו וזכותנו להגן על גבולותינו וכך אנחנו נוהגים".

נתניהו חזר על עמדתו כי "יש לנו מטלה לעצור את שטף מסתנני עבודה הבלתי חוקיים לתוך מדינת ישראל. השרים תרמו 2% מתקציבי משרדיהם על מנת להשלים את הגדר ההולכת ונבנית ותוך 9-10 חודשים מהיום הגדר הזאת תושלם", הבטיח נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף כי "במקביל, הועבר בשבוע שעבר חוק שמאפשר לעצור מסתננים בלתי חוקיים עד שלוש שנים. זהו חוק שמשנה את המציאות הקיימת שבו עוצרים מסתנן וכעבור שבועיים משחררים אותו והוא הולך לדרכו - לאילת, לתל אביב או לכל מקום אחר. זה שינוי מבורך וחשוב. הוא הכרחי בכדי לשמור על אופייה של מדינת ישראל ולהבטיח את עתידה כמדינה יהודית ודמוקרטית".

על רקע קבלת התיקון החוק בכנסת הגיעו היום כמה חברי כנסת מסיעות שונות סיור במתקן הכליאה סהרונים שבנגב. ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ), יו"ר הוועדה לענייני עובדים זרים אמר במהלך הסיור כי "נשקפת סכנה לאנשים שמגיעים לארץ בגלל מה שקורה בארצותיהם ולא.ניתן להחזירם לארצות אלה. אסור לכלוא אותם ליותר משלושה חודשים. אתם רואים שיש פה 2,000 איש והדבר קשה מאוד. אני רק משאיר לכם לדמיין מה יהיה פה כשיהיו הרבה יותר אנשים". הורוביץ טען עוד כי "החלטת הממשלה שגויה והכיון שבו היא הולכת לא יפתור את הבעיה אלא רק יחמיר אותה".

מתקן סהרונים בנגב. ב-2011 נכנסו לישראל 16,786 מסתננים צילום: אליהו הרשקוביץ

במהלך הסיור הציגו גורמי השב"ס נתונים לפיהם ב-2011 נכנסו לישראל  16,786 מסתננים, מספר הגבוה כפי שלוש לעומת 2008, אז עברו את הגבול 5,316 מסתננים בלבד. בשב"ס ציינו כי אם תימשך כניסת המסתננים בקצב הנוכחי, בשנה הקרובה ייכנסו לישראל כ-24 אלף מסתננים בשנה.

מהנתונים הרפואיים שהוצגו לח"כים עולה כי 85 מהכלואים במתקן חולים בשחפת פעילה. שב"ס חשף עוד  כי כמה אנשי סגל נדבקו במחלה; 177 מהמסתננים אובחנו כחולים במלריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ