ראשי רשויות: הביקורת על הנופש באילת לא מוצדקת

בעקבות הפרסום אתמול ב"הארץ"

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראשי הרשויות המקומיות אמנם מלינים על מצבן הכלכלי הירוד של הרשויות שבראשן הם עומדים, אולם על רקע הפרסום אתמול ב"הארץ" על הנופש הנהנתני שבילו כ-40 מהם באילת בסוף השבוע האחרון, במסיבת העיתונאים אתמול הם המשיכו לטעון שהביקורת עליהם אינה מוצדקת.

יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט, שהשתתף בכנס באילת, התייחס לפרסום ואמר "אף אחד לא אמר מלה כשהעיתונאים בילו שבוע באילת. מה קרה? אני אראה לכם את תלוש השכר שלי כי גם ראש עיר בקושי גומר את החודש. האירוע התקיים באילת בתקופת החורף, כשאפילו המחירים במעלות (בוחבוט הוא ראש עיריית מעלות-תרשיחא, ר"ח) גבוהים ב-35% מאלה שבאילת".

את הכנס שהתקיים בסוף השבוע במלון הילטון מלכת שבא באילת ערכה החברה למשק וכלכלה של השלטון המקומי (משכ"ל), חברה בת המרכזת את תחום המכרזים לכלל הרשויות המקומיות בישראל. ההצדקה לכנס היתה ישיבת דירקטוריון שארכה כמה שעות ביום חמישי אחרי הצהריים, אולם כ-40 ראשי הרשויות ובנות זוגם, וכ-10 עובדי החברה נשארו במלון עד מוצאי שבת ובילו בפעילויות פנאי שונות. בין ראשי הרשויות שהשתתפו בכנס היו ראש עיריית מודיעין חיים ביבס (שמונה לאחרונה לעמוד בראשות המטה של נתניהו בפריימריז לראשות הליכוד), ראש עיריית חדרה חיים אביטן, ראש מועצת להבים אלי לוי, ראש מועצת כרמיאל עדי אלדר, ראש עיריית בית שאן ז'קי לוי ואחרים.

ריפמן (מימין) וגיל ליבנה (ראש מועצת שוהם), שלשום באילתצילום: מוטי מילרוד

ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה, שנכח אף הוא באילת, התייחס לפרסום ב"הארץ" ואמר כי "ראשי הרשויות לא צריכים להתנצל על כך. האירוע התקיים בתקופת החורף, כאשר המחירים שווים לכל נפש. דירקטורים בחברת משק וכלכלה לא מקבלים אגורה על ישיבה בדירקטוריונים האלה. אם היה מדובר בדירקטורים חיצוניים, היה מגיע השכר על ישיבה בדירקטוריונים לסכום של 60 אלף שקלים".

יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש מועצת רמת נגב, שמואל ריפמן, שהשתתף גם הוא באירוע באילת, הוא ראש העיר היחידי שהסכים עם הביקורת שנמתחת על הבזבוז ברשויות המקומיות. "פעם בשנה מגיעים ראשי רשויות לכנס באילת. האירוע לא קשור לשביתה, אבל הביקורת הגיונית וסבירה. זה נראה לא טוב", אמר אתמול ריפמן.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ