ניר חסון
ניר חסון

הועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז ירושלים אישרה היום (שני) תוכנית חדשה למתחם הולילנד בבירה. התוכנית החדשה מבטלת חלק ניכר מזכויות הבנייה שעוד נותרו במקום, מחברת את השכונה בצורה טובה יותר לשכונות הסמוכות ומגדילה את השטחים הציבוריים.

הפרויקט המושמץ, שנמצא עתה בלב פרשת השחיתות הקרואה על שמו, בנוי למעשה רק במחציתו. במסגרת אחוזי הבנייה שניתנו ליזמים אמורים להיבנות עוד 8 מגדלים, בנוסף ל-8 שכבר נבנו. בעקבות התפוצצות הפרשה ביקשו רשויות התכנון, הן בעירייה והן במשרד הפנים לבחון את התוכניות מחדש. הועדה המחוזית הטילה על האדריכל וחתן פרס ישראל, יעקב יער לעבד תוכנית חדשה לאזור. היום, כאמור, אושרה התוכנית שכוללת שינוי מקיף בתוכנות שעודן קיימות על השטח.

החלופה שנבחרה מבטלת את הבינוי שתוכנן בכל הצד המערבי של הפרויקט, במקומו יפותחו שטחים פתוחים ומבני ציבור. בצידו הצפוני אושרו לבנייה עוד שלושה מבנים בגובה של 18 קומות. בנוסף ייבנו שטחי מסחר שיפנו לשכונות הסמוכות - בית וגן ורמת שרת, כדי להקהות את הבידוד של מתחם הולילנד, כפי שתוכנן על ידי היזמים.

פרויקט הולילנדצילום: דניאל בר און

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

"החלופה שנבחרה, מציגה בינוי המתאים למדיניות התכנון העירונית ומשתלבת במרקם העירוני הסובב וכן מייצרת מענה למחסור חמור בצרכי ציבור באזור", נכתב בהודעת משרד הפנים.
הועדה המחוזית גם חזרה על החלטתה כי לא יינתנו היתרי בנייה על סמך התוכניות הישנות, עד לאישור סופי של התוכנית החדשה.

עם זאת, מדובר במהלך קשה מבחינה משפטית, שכן בעלי הקרקע כיום, שרכשו אותה מידי היזמים, רכשו את המקום על סמך זכויות הבנייה שהיו בו. הבעלים, ביניהם איש העסקים רמי לוי, צפויים לפנות לבית המשפט בניסיון להדוף את התוכנית החדשה של משרד הפנים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ