פעילי המחאה החברתית שבו לשדרות רוטשילד לבושים באוהלים

עשרות פעילים הגיעו לשדרה במחאה על אוזלת היד של הרשויות בטיפול במחאה ועל הפינוי של המאהל בשכונת התקווה. "זרקו אותנו מהתקווה, חזרנו לרוטשילד"

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

עשרות מפעילי המחאה החברתית שבו הלילה (שני) לשדרות רוטשילד בתל אביב. הם הציבו בקצה הצפוני של השדרה אוהלים ספורים וכמה מחצלות. כמה פעילים הקפידו ללבוש על גופם את האוהלים, כדי למנוע את החרמתם בידי פקחי העירייה. אחדים הביאו עמם כלי נגינה. במהלך הערב יצאה קבוצת פעילים, בראשות יוזמת מחאת האוהלים, דפני ליף, לצעדה לאורך שדרות רוטשילד.

באו לתמוך בפעילים כמה אומנים ובהם הזמרים אביב גפן ואריק ברמן. גם ח"כ נינו אבסדזה (קדימה) באה להביע הזדהות. "הכוונה היא לא להחזיר את האוהלים בחורף", אמר רגב קונטס, ממובילי המחאה החברתית בקיץ. "הכוונה היא להראות שכל עוד הממשלה מסרבת לטפל במחלה - פריחת האוהלים שעל עור החברה הישראלית תמשיך לצוץ שוב ושוב עד שתתפרץ מחדש בקיץ". ליף אמרה כי זו נקודה שממנה אפשר וצריך לצאת לרחובות ולהמשיך את השינוי שהחל בקיץ. "אני לא חושבת שיש טעם שנפתח כאן התיישבות", הבהירה.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

את האוהל הראשון בגל הנוכחי הציב שלשום בערב בשדרה רואי מעוז, סטודנט בסמינר הקיבוצים. תוך זמן קצר החרימו פקחי עיריית תל אביב את האוהל, אך פעילי המחאה שמעו על היוזמה וכמאה מהם הצטרפו אליה בלילה שבין ראשון לשני. הם מחו בין השאר על פינוי המאהל בשכונת התקווה והציבו אוהלים בודדים במרכז השדרה. הפעילים סברו כי בשל השביתה ברשויות המקומיות הפיקוח העירוני אינו עובד, אך תוך זמן קצר הופיעו במקום פקחי העירייה, מלווים בשוטרים, והחרימו את האוהלים.

"היה מה שהיה בקיץ ולא הרבה השתנה. מה שקורה עכשיו זה משהו שבער בכולם - לצאת לרחוב. נעשה מעשה גדול בקיץ אבל צריך להמשיך להשמיע את הקול", הסביר הלילה מעוז. "במידה מסוימת", הוסיף, "המצב אפילו החמיר, כי בקיץ אפשר היה למחות לפחות, עכשיו לשים אוהל הפך ללא חוקי. המאבק הוא על עצם הזכות למחאה".

"זרקו אותנו מהתקווה, חזרנו לרוטשילד", אמרה נילי לרנר, שהיתה ממובילות המאהל בשדרות רוטשילד. לרנר נעצרה שלשום בהפגנה מול עיריית תל אביב ושוחררה לביתה תוך התחייבות להתרחק מהעירייה ומראש העיר במשך חמישה ימים. לדבריה, הכוונה היא להביא כמה שיותר אנשים לשדרה בימים הקרובים, להציע שם פתרון מגורים זמני לחסרי הדיור, "ובעיקר להראות לראש העיר מי שולט בעיר - העם".

פעילה חברתית לבושת אוהל בשדרת רוטשילד בתל אביבצילום: ניר קידר

פעיל אחר במחאה החברתית, עו"ד ברק כהן, התפרץ אמש לדבריו של ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, באירוע לחנוכת האגף החדש בסינמטק תל אביב. הוא תקף אותו בעקבות פינוי המאהל בשכונת התקווה ואמר כי אין בו טיפת חמלה. מחוץ לאולם הפגינו כמה עשרות מפעילי המחאה. חולדאי כתב מאוחר יותר בחשבון הפייסבוק שלו כי אמר בתגובה לקהל ש"חלק מהחיים הדמוקרטיים זו היכולת להביע דעה. הביעו את דעתם עכשיו אנשים מאוד כואבים. הצעירים צודקים בבסיסו של עניין, הם רק לא מוחים במקום הנכון ומול האיש הנכון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ