המשטרה עיכבה את הצועדים נגד אפליית בני העדה האתיופית לזמן קצר

למולט אררו, הצועד מקרית מלאכי לירושלים, הצטרפו 4 תומכים. לאחר שעוכבו כשעה הקצתה המשטרה ניידת שתאבטח אותם עד להפגנה הגדולה מחר

רויטל בלומנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל בלומנפלד

משטרת התנועה עיכבה בצהריים (שלישי) את מולט אררו, הצועד מאז אתמול מקרית מלאכי לכיוון ירושלים במחאה על אפליית האתיופים. יחד עם אררו עוכבו ארבעה צועדים נוספים שהצטרפו אליו. המשטרה עצרה את הצעדה כשהחמישה הלכו לאורך כביש מספר אחד ללטרון, כחמישה קילומטרים אחרי מחלף הגיא. משטרת התנועה מסרה כי העיכוב נבע מחשש בטיחותי לחיי הצועדים, הממשיכים בדרכם למרות תנאי מזג האוויר הקשים וכן בשל העדר עדכון המשטרה על יציאתם לצעדת המחאה.

אררו וחבריו עוכבו בשולי הדרך ולאחר כשעה, החליטה משטרת תנועה ארצית בשיתוף מפקד תנועה ירושלים על הקצאת ניידת שתלווה את הצועדים עד תום המסלול, ולקבוצה הותר להמשיך במסלולה. "הקבוצה נעצרה מסיבה בטיחותית, וכן צריך היה להודיע למשטרה לפני כן כדי שנוכל לשמור עליהם" נמסר מדוברות אגף התנועה הארצי. "נכון שאין נוהל כזה אבל לא נוכל לאפשר, כגוף האחראי לשמירת חיי האזרחים בארץ ללכת על כביש מסוכן. אבל בשביל לא לפגוע בזכות המחאה שלהם אנחנו עושים להם גיבוי ושומרים עליהם ככל הניתן ובמקומות בהם יוכלו לבצע צעידה רגלית הם ימשיכו ובמקומות שלא יעלו לרכב הליווי" הוסיפו.

גם חברי הכנסת אילן גילאון וניצן הורוביץ ממרצ, שהגיעו אל הקבוצה הצועדת באחד מקטעי ההליכה, הביעו תמיכתם ועזרו להם להשיג את האישורים המתאימים. הקבוצה המשיכה לצעוד, ללא מטריות, למרות גשם עז שהחל לרדת. "נכון שיורד עליי גשם אבל התחושה היא נפלאה" אמר מולט אררו בשיחה עם "הארץ". "אנחנו כמובן בהתחלה של הצעד הראשון אבל אנחנו נמשיך עם זה. הגיע הזמן שאנחנו, הדור הצעיר גם בקהילה וגם בקרב הישראלים שנולדו פה נבין שאנחנו עם אחד. התחושה שדוחים אותך יותר כואבת ממזג האוויר", אמר.

מולט אררו בתחילת הצעדה, אתמולצילום: אילן אסייג

אתמול בבוקר יצא אררו לצעדת מחאה שתסתיים בהפגנה הגדולה המתוכננת מחר מול בית ראש הממשלה בירושלים ולאחר מכן בעצרת בכיכר ציון שבעיר. אררו, בן 26, סטודנט לתואר ראשון בחינוך גופני וקצין צבא, יצא מקריית מלאכי למסלול שאורכו 63 ק"מ כאשר הגיע לבית שמש וסיים בלטרון. היום הוא צועד למבשרת ציון שם יעשה את הלילה במרכז הקליטה בעיר. ומחר, יום ההפגנה, יגיע לירושלים ויעבור דרך הכותל המערבי עד לכנסת ישראל, שם תיערך התכנסות ראשונית של המפגינים. ההזמנה להפגנה ,הנושאת את הכותרת "קומי הזדעזעי, ארץ!" הופצה בפייסבוק כבר מתחילת השבוע, וצברה מאות אוהדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ