המאהל האחרון של מחאת הקיץ יפונה בחודש הבא

דיירי המאהל בקרית שמונה הגיעו להסכמה עם העירייה על פינויו ב-15 בפברואר. בתקופה האחרונה דיירים בודדים נותרו בו בשל התנאים הקשים

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

דיירי מאהל המחאה בקרית שמונה והעירייה הגיעו היום (חמישי) להסכמה כי המאהל יפונה עד ל-15 בפברואר. מאהל המחאה בקרית שמונה הוא האחרון שפעל ברציפות מאז המחאה החברתית בקיץ האחרון.לפני כשבועיים הוציאה העירייה צו פינוי למאהל, בעקבותיו עתרו מקימיו לבית המשפט המחוזי בנצרת.

עוד הוסכם כי הצדדים יקיימו הידברות ביניהם באשר להמשך פעולות המחאה על ידי קבוצת העותרים וחבריהם, בין באותו מקום ובין במקום אחר, וכן באשר לאופן מימוש פעולות המחאה כחלק מחופש הביטוי שלהם. בין השאר, מדובר בפעולות כגון חלוקת כרוזים, הצבת שלטים, הנפת שלטים והקמת מאהל במתכונת דומה או אחרת, ככל שיגיעו להסכמות ביניהם.

במידה ולא יגיעו הצדדים להסכמות, רשאים פעילי המאהל לשוב ולעתור לבית המשפט נגד פינוי המאהל.

מאהל המחאה בקרית שמונהצילום: ירון קמינסקי

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

גוויעתו של המאבק ברחבי הארץ עם תחילת שנת הלימודים, ובואו של החורף, דלדלו את השורות במאהל. כשבעה פעילים עדיין לנים במקום, בתנאי קשים של קור. בנוסף אליהם, מקפידים עוד כ-20 צעירים לקיים מדי שבוע פעילויות ובהן שעות רבות של דיונים בפורומים שונים בתחומי חינוך, חברה ועוד, וכן להפגין בעיר בכל יום חמישי. בישיבת הפינוי במועצת העיר נטען כי הפעילות במאהל מצומצמת.

"המאהל הוא ביטוי מוחשי לרוח השינוי שמביאים הסטודנטים לאזור הגליל", אמר בשבוע שעבר מנכ"ל מכללת תל חי, יוסי מלכה. הוא הוסיף כי על הממשלה להבין ששינוי חברתי חייב להתחיל בחיזוק הפריפריה. "השלטון המרכזי והמקומי העדיפו לשמר כאן את המסכנות ואת המצב הקיים, כנראה כך נוח להם, הם לא רוצים שהתושבים יידעו מה קורה", טענה קסטנבנד.

לדברי סגן ראש העיר קרית שמונה, יגאל בוזגלו, המקום הפך למפגע תברואתי וסביבתי ומהווה סכנה. "במקום הוקמו קונסטרוקציות ומבנים לא חוקיים, כמו גם חיבורי חשמל ומים. העירייה נושאת באחריות ואם חס וחלילה יקרה שם משהו, אנחנו ניקרא לתת את הדין", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ