חיילים שיאחרו ביום א' בעקבות הסדר הרכבות החדש לא יענשו

בצה"ל הדגישו כי ההסכם, שיכנס לתוקפו בשבוע הקרוב, נועד לשפר את רווחת החיילים, ולא להפחית עלויות, וכי מדי שבוע תבוצע הפקת לקחים

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

לקראת הפסקת נסיעות החיילים ברכבת ישראל בימי ראשון מצפון לתל אביב החל משבוע הבא, הנחה היום (חמישי) סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר נווה, את מפקדי היחידות שלא להעניש חיילים שיאחרו בעקבות השינויים הצפויים. קצין בכיר בצה"ל ציין כי לאור המהלך, שתוכנן בארבע השנים האחרונות באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, "תודרכו המפקדים לנהוג בגמישות ובהתחשבות במידה וחיילים יאחרו לבסיסים". לדבריו, "מדי שבוע נעשה הפקת לקחים בנושא".

בתוך כך, הבהיר הבכיר כי התכנית נועדה בראש ובראשונה לשפר את רווחת החיילים, שסבלו מצפיפות רבה ברכבות. זאת בעקבות ביקורת שנמתחה לפיה ההסדר נועד להפחית את העלויות שצה"ל משלם לרכבת ישראל.

לדברי הבכיר, "צה"ל ישלם לרכבת את אותו סכום עבור הנסיעות ביום ראשון", בתמורה להפעלת כ-300 אוטובוסים שיהוו חלופה לרכבת. עם זאת, הוא אישר כי בעקבות ההסדר החדש, אכן יחול שינוי בפרטי ההסכם הכולל בין צה"ל לרכבת, שיכלול גם הפחתת עלויות.

חיילים ברכבתצילום: ניר כפרי

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

הרפורמה בתחבורה הציבורית לחיילים עוררה ביקורת ציבורית אודות נחיצות השינוי והשפעתו על החיילים עצמם. צה"ל ורכבת ישראל הסכימו לפני שבועיים שלא לאפשר נסיעות חיילים חינם ברכבות בימי ראשון בבוקר, החל מ-22 בינואר, במטרה להתמודד עם העומסים בקרונות. חיילים לא יוכלו להעביר את כרטיסי החוגר שלהם בימי ראשון, בין השעות 6 ל-9 בבוקר, בתחנות הרכבת הממוקמות מצפון לתל אביב.

בצה"ל הסבירו כי האוטובוסים שתעמיד רכבת ישראל לרשות החיילים יסעו בכביש 6 ובמנהרות הכרמל, ועל כן לא צפוי שינוי משמעותי באורך זמני הנסיעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ