איך התקבל לפיד ללימודי דוקטורט ללא תואר ראשון?

מגיש אולפן שישי לשעבר לומד בתוכנית היוקרתית לפרשנות ולתרבות באונ' בר אילן, אליה התקבל על סמך "הישגיו הספרותיים והעיתונאיים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

איש התקשורת לשעבר, יאיר לפיד, שהודיע באחרונה על התמודדותו במערכת הבחירות הקרובה, התקבל ללימודי תואר שני ושלישי בתוכנית המחייבת סיום תואר ראשון בהצטיינות, ללא תואר ראשון כלל. לפיד התקבל לתוכנית ללימודי פרשנות ותרבות לתארים מתקדמים באוניברסיטת בר אילן, הנחשבת לאחת מתוכניות הדגל של המוסד, על סמך "הישגיו הספרותיים והעיתונאיים".

בדרישות הסף של התוכנית, הנחשבת לאחת מתוכניות הדגל במוסד האקדמי, נכתב בין היתר כי "המסלול מיועד לסטודנטים ולסטודנטיות שסיימו את לימודי התואר הראשון בהצטיינות ואשר מגלים יכולת ללימודים רחבי אופקים". עוד נכתב כי "המסלול מוצע לתלמידי תואר שני ושלישי בלבד, זאת בהתבסס על ההנחה שלימוד בין-תחומי יהיה משמעותי ואפקטיבי רק לסטודנט שלמד דיסציפלינה אחת או שתיים ביסודיות בלימודי תואר ראשון". חרף הדרישה להצטיינות בתואר, לפיד התקבל כאמור לתוכנית ללא תואר ראשון כלל.

בחודש יוני האחרון התקבל לפיד ללימודי תואר שלישי, עליהם נכתב כי "על מנת להתקבל... נדרשת השלמת שתי שנות לימוד בתואר השני במסלול". עוד על פי תנאי הקבלה, לאחר השלמת שנתיים אלו, "יגישו הסטודנטים המעוניינים בדוקטורט הצעה לדוקטורט ובעקבותיה ייעשו לתלמידים מן המניין לתואר שלישי".

יאיר לפיד ורעייתו ליהיא, בכנס עיתונאים בסינמטק בתל אביב, בנובמבר האחרוןצילום: ניר קידר

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הידיעות והפרשנויות לפייסבוק שלכם

מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה כי "מר יאיר לפיד התקבל ללימודים לתואר שני בפרשנות ותרגום בתהליך המקובל לתלמידים ללא תואר, לאחר בדיקה מקיפה, בהתחשב בהישגיו הספרותיים והעיתונאיים ובהמלצות שהגיש. בלימודיו לתואר שני השיג לפיד ציונים מעולים במיוחד ועל כן אישרה הוועדה לתואר שלישי את בקשתו להתחיל בלימודים לתואר שלישי במסלול משולב, המיועד לסטודנטים מצטיינים. גם אישור זה ניתן בהליך מקובל באוניברסיטה".

במוסד ציינו עוד כי "השנה התקבלו עוד שני סטודנטים למסלול זה, שניהם סופרים. נוהל הקבלה אושר על ידי הוועדה לתואר שני וגם בשנים עברו התקבלו סטודנטים במסלול הזה". בעניין המעבר המהיר מתואר שני לשלישי נמסר, כי "לפיד עמד בכל התנאים הנדרשים לצורך קבלה למסלול המשולב, שבו התלמידים המצטיינים מתחילים בלימודי התואר השלישי במקביל להשלמת הלימודים לתואר השני".

יאיר לפיד סירב להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ