חיים לוינסון

מקרה נוסף של הקצנה דתית בציבור הדתי-לאומי. עלון פרשת השבוע "באהבה ובאמונה", המחולק במאות בתי כנסת בכל חלקי הארץ, טשטש מטעמי צניעות את תמונתה של רותי פוגל, שנרצחה יחד עם בני משפחתה בפיגוע באיתמר במארס שעבר.

העלון, שיוצא לאור על ידי "מכון מאיר" ומודפס בעשרות אלפי עותקים, אינו מפרסם תמונות של נשים כמדיניות, ולא חרג ממנהגו גם כשמדובר באם המשפחה שנרצחה, שתמונתה הופיעה בכל עלוני פרשת השבוע האחרים לציון האזכרה במלאת 11 חודשים להירצחם. ההתנחלות איתמר הוקמה על ידי גרעין של חוזרים בתשובה של המכון.

"מכון מאיר" הינו מכון דתי-לאומי המספק שירותי דת ברוח משנתו של אחד מאבות הציונות הדתית הראי"ה הכהן קוק והוקם לפני כ-35 שנה. על פי אתר האינטרנט "ערוץ מאיר" שמפעיל המכון, העלונים מגיעים לרבבות בני אדם, בין היתר גם ליהודים בתפוצות. באתר נכתב כי "מכון מאיר חרט על דגלו את העיקרון של 'אהבה ואמונה' ופועל ברוחו, ועל פי תורתו של הרב קוק". עוד צוין באתר כי מהתגובות לעלונים ולמורשת המכון "עולה תמונה של מהפכה חיובית של ממש שערוץ מאיר מחולל ברבבות בתים".

תמונת משפחת פוגל, כפי שהופיעה בעלון באהבה ואמונה

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בצוות כותבי המאמרים ודברי התורה הקבועים בעלון ישנם רבנים בכירים בציבור הדתי-לאומי שנתפשים כגורמים מתווכים ומתונים כמו הרב שלמה אבינר מראשי הציונות הדתית.

המודעה המקורית

‫‫ממכון מאיר נמסר: בתגובה כי "העלון באהבה ואמונה הוא עלון תורני המופץ ונקרא בתוך בתי הכנסת. בשל כך מדיניות העלון היא לא לפרסם תמונות נשים בו. פרסום המודעה באופן זה נגרם בשל טעות אנוש ובלא כל כוונה לפגוע חלילה. המכון התנצל בפני המשפחה על כך וההתנצלות התקבלה בהבנה מלאה על ידי המשפחה"‬

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ