בגלל תקלה: טיסת אל על שוב לא המריאה מלונדון

נוסעי בואינג שאמור היה להמריא אתמול מלונדון לנתב"ג הועברו ללינת לילה בבית מלון בעיר. לפני שבוע בדיוק התרחש אירוע דומה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

מטוס אל על שעמד להמריא מנמל התעופה הית'רו בלונדון התקלקל, דבר שאילץ את החברה להלין מאות נוסעים  (חמישי) בבתי מלון בעיר. מדובר במטוס נוסעים מדגם בואינג 747-400 שהיה מתוכנן להמריא אתמול בטיסה מספר 316 בצהריים לנתב"ג. התקלה טכנית קרקעה את המטוס עד לסגירת שדה התעופה בלילה והנוסעים הועברו לבתי מלון.

לאחר שהתקלה תוקנה המטוס שב והמריא היום חזרה לישראל ונחת זמן קצר לפני כניסת השבת. לפני שבוע בדיוק התרחש אירוע דומה, גם כן במטוס מדגם בואינג 747-400 אחר אשר לא יכול היה להמריא בשל תקלה טכנית. אז, הצריכה התקלה את הלנתם של למעלה מ-200 נוסעים בבתי מלון, בלונדון.

בתקרית ההיא התגלתה תקלה טכנית באחד מארבעת מנועיו של המטוס עוד בנמל התעופה בן גוריון. התקלה תוקנה והמטוס הגיע ללונדון באיחור. שם התגלתה בו תקלה נוספת שמנעה ממנו להמריא בזמן.

החברה העבירה כמה מן הנוסעים לטיסת ערב אחרת של החברה שהמריאה קרוב ל22.00- בלילה, אך רובם הועברו לבתי מלון בלונדון והוטסו רק למחרת (יום שישי) ונחתו לפני כניסת השבת, בנתב"ג.

הפעם לא התגלתה תקלה במטוס בישראל, אך כשעמד להמריא מלונדון התברר שאחד ממנועיו מקולקל. כאמור, הדבר אילץ את החברה להלין את הנוסעים בבירת בריטניה.

מחברת אל על נמסר בתגובה לאירוע היום כי "בשל תקלה טכנית הטיסה מהית'רו יצאה רק היום בבוקר. לא מדובר באותו מטוס שהיה מעורב באירוע שהתרחש לפני שבוע בלונדון ואין קשר ביניהם. אל על רואה בבטיחות הטיסה ערך עליון ואינה מתפשרת בנושא בשום צורה שהיא".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ