כנר: זיהיתי בעיה בשבחים לרה"מ בטקס הכרמל, לשכתו הורתה לא לשנות

עם זאת מנחה הטקס לציון שנה לאסון אינו מתחרט על שקרא את הטקסט: "תפקידי לא להיות צנזור". לשכת רה"מ: "הדברים לא היו צריכים להיאמר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דן כנר התייחס הערב (שבת) לדברי השבח שחלק לפני כחודש לראש הממשלה בנימין נתניהו, במהלך טקס אסון הכרמל. כנר סיפר לערוץ 2 כי הודיעו לו מראש שיקבל טקסט מוכן, שאסור לשנות בו מילה.

"הטקסט הגיע לידי כשיצאתי מהבית בשש בבוקר, הגעתי למקום והזהרתי שהוא לא טוב", אמר. "קראתי לאנשי שירות בתי הסוהר, שהיו המזמינים והמעסיקים של הטקס. הם פנו לאנשי לשכת ראש הממשלה, שהורו – לא לשנות מילה".

כנר הוסיף כי הוא אינו מצטער שחליט להקריא את הדברים. "תפקידי לא להיות צנזור. אני לא יכול לדרוש שיעלו מולי את ראש הממשלה בטלפון. אבל כן הייתי מצפה שהאיש בצד השני של הטלפון יודה ויאמר 'אני הוא שכתבתי, אני שאסרתי על שינוי המילים'".

מלשכת רה"מ נמסר בתגובה: "אנחנו מסכימים שהדברים לא היו צריכים להיאמר במעמד הזה, ומתנצלים בפני כל מי שנפגע".

בטקס שהנחה כנר לפני כחודש הודגש פועלו של נתניהו באופן שעורר ביקורת רבה. בין השאר אמר כנר, "האנדרטה הוקמה ביוזמתו של ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, ובעבודתן המאומצת ובלוח זמנים קצר וצפוף מאוד של אנשי אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון. האנדרטה הזאת הוקמה ואושרה בממשלה ביוזמתו של העומד בראשה, מר בנימין נתניהו, ובתרומה נדיבה של תורמי קרן היסוד והקרן הקיימת לישראל".

כשנתניהו עלה לשאת דברים אמר כנר: "אני מתכבד להזמין את מי שהיה הראשון שהבין את גודל האירוע, רתם את כל הגורמים בארץ ובעולם לסייע בכיבוי השריפה ומאז דואג בלא לאות למשפחות שאיבדו את היקר להן מכל".

מקור שמעורה בהכנת האירוע אמר שלשכת ראש הממשלה היא שהוסיפה את דברי השבח. לדברי המקור, המשרד לביטחון פנים הפיק את הטקס וכתב את קטעי הקישור שהקריא כנר. לשכת נתניהו ערכה חלק מהקטעים והוסיפה את דברי השבח לראש הממשלה המדגישים את פעולותיו במהלך ואחרי השריפה.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות שלנו ישירות אליכם

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה אמרו לאחר הטקס כי ניסוח קטעי הקריינות היה "תקלה חמורה". לדבריהם, ראש הממשלה נתניהו עצמו התבטא לאחר הטקס כי הניסוח לא היה תקין וכי אם היה יודע על כך מראש, היה מנסח את הדברים אחרת.מקורבי נתניהו ציינו כי קטעי הקריינות שכללו דברי שבח רבים לראש הממשלה גרמו למבוכה, "שהיתה יכולה להימנע אם גורמים מקצועיים שאחראים על כתיבת נאומיו של ראש הממשלה היו בודקים את הנוסח". לדבריהם, "המבוכה הזו לא היתה צריכה להתרחש בכלל".

יום לאחר הטקס ביקרו מספר חברי כנסת במליאה את המחמאות שניתנו לראש הממשלה. בין השאר ח"כ איתן כבל (העבודה) נשא נאום מבודח שלעג לנתניהו: "חשוב לי להוסיף על הדברים שנאמרו אתמול ולומר לך, אדוני הרם, הבנתי שאין כמוך, אתה גדול, אתה גיבור, אתה מדהים, שרירי, חזק, רגיש, אתה רחום וחנון נושא חסד לאלפים. שיערך שחור ושופע, אתה מכדרר מהר יותר ממסי, אתה קופץ גבוה יותר מג'ורדן, אתה מאמן מבריק מגווארדיולה, אתה חוזה המדינה, אתה מקים המדינה, אתה שמש העמים. אוהבים אותך ראש ממשלתנו, אוהבים אותך ראש ממשלתנו, אוהבים אותך ראש ממשלתנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ