משרד החינוך ינגיש את בחינות הבגרות לעיוורים

דנה ויילר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר

משרד החינוך נטל לראשונה אחריות על הנגשת ספרי לימוד לעיוורים וכבדי ראייה והתחייב כי בקיץ 2012 הם יוכלו להיבחן לראשונה עם חבריהם בזמן אמת. כך עולה מתגובת המדינה, שהוגשה ביום חמישי, לעתירת ארגון "בזכות" ועמותת "אופק לילדינו" לפיה 1,136 תלמידים בעלי מוגבלויות ראייה נאלצים להתמודד עם חומרי לימוד שאינם מותאמים לצרכיהם. מצוקתם ודבר הגשת העתירה פורסמו ב"הארץ" בנובמבר.

עתירת הארגון התבצעה לאחר שנתיים וחצי של התכתבויות עם משרד החינוך. על פי תגובת המדינה לעתירה, אחרי שנים שבהן הטיל משרד החינוך את האחריות לתרגום הספרים לשפת ברייל על הספרייה לעיוורים בנתניה, הודיע המשרד כי יפרסם מכרז פומבי לזכיין שיתרגם את הספרים של מערכת החינוך. המשרד הודיע כי התרגום ימומן על ידו וההורים יממנו את עלות ספר הלימוד בלבד.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

עוד עולה מתגובת המדינה כי לראשונה בקיץ 2012 יוכלו תלמידים עיוורים להיבחן בזמן אמת עם חבריהם, מה שלא יכלו לעשות עד כה, בשל הצורך לתרגם את הבחינה, רק לאחר מסירתה ליתר התלמידים. בעניין הנגשת חומרי לימוד פנימיים של בית הספר, דבק המשרד בעמדתו לפיה המצב הקיים הינו סביר. ב"בזכות" עדיין טוענים כי התלמידים נאלצים לשנן חומרים בעל-פה והוריהם נאלצים לעבוד בבית שעות רבות על מנת לתרגם את החומרים בעבורם.

"תגובת המדינה מסמנת הישגים חשובים כבר בשלב זה לעתירה", אומר עו"ד יותם טולוב מארגון "בזכות". "זה צעד חיובי ואנו מצפים לראות את התוצאות בשטח, כך שהתלמידים יוכלו להפסיק לשנן משוואת מתמטיות בעל-פה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ