4 ימים לפני תאריך ההחשכה המיועד |

ערוץ 10 לא ייסגר: זיכיונו הוארך עד 2013

מועצת הרשות השנייה אישרה את הארכת הזיכיון של הערוץ לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה החליט שהחובות שצבר לא מונעים זאת

אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"

מועצת הרשות השנייה אישרה הערב (שני) את הארכת זיכיונו של ערוץ 10 עד לתחילת שנת 2013, מועד תחילת המעבר לשידור ברישיונות. הארכת הזיכיון, שנידונה במועצה במסגרת שימוע שנערך לערוץ, התאפשרה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, פרסם אתמול חוות דעת שלפיה המועצה מוסמכת לדון בשאלת ההארכה, למרות שהערוץ לא עמד בכלל הוראות הדין ולא הסדיר את חובותיו בסך 60 מיליון שקלים. בעקבות זאת, העבירו כבר אמש אנשי הערוץ מכתב למועצה בנושא הארכת הזיכיון.

עד כה טענו ברשות השנייה כי לא ניתן להאריך את זיכיון הערוץ, שתוקפו אמור היה לפוג ביום חמישי, כיוון שאי תשלום החוב הוא הפרה מהותית של תנאי הזיכיון. אך וינשטיין כתב כי החוק קובע שברירת המחדל היא המשך זיכיון הערוץ, ועל מנת למנוע אותו יש לקבוע כי הערוץ לא עומד בתנאי הכשירות הראשוניים לקבלתו. מדובר בעיקר בבחינה של בעלויות צולבות מצד בעלי המניות או ביצוע של עבירות שיש עמן קלון. חוות הדעת אינה מתייחסת באופן ישיר למועד פריעת החובות.

ערוץ 10 אמור היה להיסגר ביום חמישי, עשר שנים בדיוק לאחר שעלה לאוויר. ההחלטה היום מעידה כי הערוץ עתיד להישאר פתוח, ככל הנראה לפחות עד תום השנה. בערוץ 10 משדרים אופטימיות זהירה בעקבות ההחלטה: "אנחנו מברכים על כל פתרון שיאפשר המשך פעילות הערוץ ומימוש רפורמה הרשיונות", נמסר מבית הוורד.

ישיבת מועצת הרשות השנייה, הערבצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

בתקופה האחרונה התקיימו בכנסת דיונים רבים שעסקו בערוץ, ובדיוני ועדת הכלכלה נדחתה בקשת הערוץ לדחות את חובותיו, תוך שימוש במשמעת קואליציונית. הצעד הוביל לטענות שלפיהן ההתנגדות נובעת ממניעים פוליטיים. בתוך כך, בכירי הערוץ טענו כי קיבלו פניות מלשכת ראש הממשלה נתניהו וגורמים פוליטיים נוספים שרמזו כי אם יסיים הפרשן הפוליטי רביב דרוקר את עבודתו בחברה, מציאת פתרון להמשך קיום הערוץ תהיה קלה יותר.

מוקדם יותר דווח כי ראשי ערוץ 10 מקיימים מגעים מתקדמים עם משקיע אירופי שעשוי להזרים לערוץ כ-60 מיליון שקל, ולהיכנס כבעל מניות. ההערכות הן כי המשקיע החדש ייכנס לערוץ במקומו של ארנון מילצ'ן. בשבוע שעבר קיים מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, פגישות בלונדון ובציריך עם משקיעים פוטנציאליים. לפי גורמים בענף, ישנה הסכמה להזרמת הכסף מצד אחד המשקיעים.

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד), התייחס אמש לחוות הדעת והארכת הזיכיון המסתמנת. "כל התפתחות חיובית שתשמור על פרנסת העובדים ועל המגוון החדשותי והתוכני תבורך ויבורכו כל התורמים לקידומה", כך שאמה-הכהן. "כל הזמן חזרתי ואמרתי שערוץ 10 לא ייסגר ויחד עם זאת ועדת הכלכלה לא תישבר כמו בסיבובים הקודמים ולא תיתן ידה לדחיית החובות וסיכון כספי הציבור. כל זה לא הפריע לערוץ 10 לנהל קמפיין מניפולטיבי תוך ניסיון להלך אימים על הדרג הפוליטי כדי לסחוט החלטה כרצונם. הם צריכים לבקש סליחה מעובדי הערוץ שעל גבם ניסו לחרוש כל הדרך אל הספין המושלם".

בהכנת הידיעה השתתף נתי טוקר

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ